Trwa ładowanie...

Connie Lloyd urodziła się z nosem klauna. Przeszła operację i tak dziś wygląda

Connie Lloyd urodziła się z niezwykłym znamieniem. Jej nos przypominał nos klauna - był duży, okrągły i czerwony. Powodem okazała się nietypowa przypadłość, która dotyka niemowlęta.

Zobacz film: "Po roku pierwszy raz usłyszała głos mamy"

1. Dziewczynka z nosem klauna

Rodzice Connie Lloyd zauważyli znamię zaraz po jej urodzeniu. Początkowo zakładali, że jest to siniak po porodzie. Jednak po dwóch tygodniach narośl pociemniała i stała się grudkowata. Gdy udali się z dzieckiem do lekarza, powiedziano im, że to zwykłe znamię, które w końcu zniknie samoistnie.

Connie Lloyd po urodzeniu
Connie Lloyd po urodzeniu (Facebook)

Mama dziewczynki, Zara, poprosiła o drugą opinię w szpitalu dziecięcym Great Ormond Street, gdzie specjaliści zdiagnozowali naczyniaka krwionośnego w jej nozdrzach i wokół nich. Connie przepisano leki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się narośli, a konsultant doradził, że będzie mogła przejść operację całkowitego usunięcia go, gdy skończy dziesięć lat.

"Kiedy miała 18. miesięcy, oznajmiła, że nie lubi już swojego nosa i chciała mieć taki sam jak mój. Bardzo trudno było to usłyszeć. Jako jej mama chciałam zrobić dla niej wszystko, co w mojej mocy" – powiedziała Zara.

Connie Lloyd
Connie Lloyd (Facebook)

Negatywne reakcje w przedszkolu ostatecznie skłoniły rodziców dziewczynki do szukania możliwości usunięcia znamienia.

"Dzieci w grupie zabaw Connie były zaciekawione i czasami szturchały ją w nos. Nawet przedszkolny fotograf zapytał mnie, czy nie chciałbym, aby znamię Connie zostało wymazane z ostatniego zdjęcia grupowego. Uznałam to za obraźliwe. Connie była tym, kim była i kochaliśmy ją w każdym calu" – powiedziała mama.

Kobieta jednak zaczęła sobie wyobrażać późniejsze relacje Connie, która będzie musiała sobie radzić z tego typu reakcjami na każdym kroku.

"Znaleźliśmy organizację charytatywną Saving Faces, która skontaktowała nas z profesorem Iainem Hutchisonem. Wszystko wydarzyło się niesamowicie szybko"- powiedziała.

Connie Lloyd po operacji
Connie Lloyd po operacji (Facebook)

Connie została poddana operacji i dziś po znamieniu pozostała tylko niewielka blizna. Dziewczynka nie miała problemów z dopasowaniem się do rówieśników. Stała się żywą, pewną siebie uczennicą, która uwielbia robić selfie.

2. Naczyniak krwionośny u dzieci

Naczyniaki krwionośne to znamiona, pojawiające się zazwyczaj w pierwszym roku życia dziecka. Zmiany te są zazwyczaj łagodne. Składają się z przerostu małych naczyń krwionośnych. Mają barwę jaskrawoczerwoną, ponieważ naczynia znajdują się blisko powierzchni skóry. Naczyniaki pojawiają się częściej u dziewczynek.

Początkowym objawem jest płaskie, czerwone, niewielkie znamię, zlokalizowane zazwyczaj na twarzy, szyi oraz skórze głowy.

Naczyniaki nie mają wpływu na zdrowie fizyczne. Mogą jedynie negatywnie wpływać na psychikę dziecka, trudności z adaptacją, niską samoocenę. Zazwyczaj zmiany skórne samoistnie zanikają. Jeśli jednak naczyniak powoduje problemy z widzeniem czy inne kłopoty zdrowotne, wtedy należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.