Connie Lloyd urodziła się z nosem klauna. Przeszła operację i tak dziś wygląda
Connie Lloyd urodziła się z niezwykłym znamieniem. Jej nos przypominał nos klauna - był duży, okrągły i czerwony. Powodem okazała się nietypowa przypadłość, która dotyka niemowlęta.
1. Dziewczynka z nosem klauna
Rodzice Connie Lloyd zauważyli znamię zaraz po jej urodzeniu. Początkowo zakładali, że jest to siniak po porodzie. Jednak po dwóch tygodniach narośl pociemniała i stała się grudkowata. Gdy udali się z dzieckiem do lekarza, powiedziano im, że to zwykłe znamię, które w końcu zniknie samoistnie.
Mama dziewczynki, Zara, poprosiła o drugą opinię w szpitalu dziecięcym Great Ormond Street, gdzie specjaliści zdiagnozowali naczyniaka krwionośnego w jej nozdrzach i wokół nich. Connie przepisano leki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się narośli, a konsultant doradził, że będzie mogła przejść operację całkowitego usunięcia go, gdy skończy dziesięć lat.
"Kiedy miała 18. miesięcy, oznajmiła, że nie lubi już swojego nosa i chciała mieć taki sam jak mój. Bardzo trudno było to usłyszeć. Jako jej mama chciałam zrobić dla niej wszystko, co w mojej mocy" – powiedziała Zara.
Negatywne reakcje w przedszkolu ostatecznie skłoniły rodziców dziewczynki do szukania możliwości usunięcia znamienia.
"Dzieci w grupie zabaw Connie były zaciekawione i czasami szturchały ją w nos. Nawet przedszkolny fotograf zapytał mnie, czy nie chciałbym, aby znamię Connie zostało wymazane z ostatniego zdjęcia grupowego. Uznałam to za obraźliwe. Connie była tym, kim była i kochaliśmy ją w każdym calu" – powiedziała mama.
Kobieta jednak zaczęła sobie wyobrażać późniejsze relacje Connie, która będzie musiała sobie radzić z tego typu reakcjami na każdym kroku.
"Znaleźliśmy organizację charytatywną Saving Faces, która skontaktowała nas z profesorem Iainem Hutchisonem. Wszystko wydarzyło się niesamowicie szybko"- powiedziała.
Connie została poddana operacji i dziś po znamieniu pozostała tylko niewielka blizna. Dziewczynka nie miała problemów z dopasowaniem się do rówieśników. Stała się żywą, pewną siebie uczennicą, która uwielbia robić selfie.
2. Naczyniak krwionośny u dzieci
Naczyniaki krwionośne to znamiona, pojawiające się zazwyczaj w pierwszym roku życia dziecka. Zmiany te są zazwyczaj łagodne. Składają się z przerostu małych naczyń krwionośnych. Mają barwę jaskrawoczerwoną, ponieważ naczynia znajdują się blisko powierzchni skóry. Naczyniaki pojawiają się częściej u dziewczynek.
Początkowym objawem jest płaskie, czerwone, niewielkie znamię, zlokalizowane zazwyczaj na twarzy, szyi oraz skórze głowy.
Naczyniaki nie mają wpływu na zdrowie fizyczne. Mogą jedynie negatywnie wpływać na psychikę dziecka, trudności z adaptacją, niską samoocenę. Zazwyczaj zmiany skórne samoistnie zanikają. Jeśli jednak naczyniak powoduje problemy z widzeniem czy inne kłopoty zdrowotne, wtedy należy niezwłocznie udać się do lekarza.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl