Trwa ładowanie...

Klientów zaniepokoiło zachowanie dziadka. Natychmiast wezwali policję

Avatar placeholder
11.04.2023 17:35
Dziadek był agresywny, a babcia ledwo trzymała się na nogach. Pijani dziadkowie opiekowali się czwórką dzieci
Dziadek był agresywny, a babcia ledwo trzymała się na nogach. Pijani dziadkowie opiekowali się czwórką dzieci (KPP Bytów)

Dziadkowie często z chęcią oddają się opiece nad wnukami i są nieocenionym wsparciem dla zapracowanych rodziców. Wydaje się, że zostawiając pociechy pod opieką dziadków, są one bezpieczne. Są jednak wyjątki.

spis treści

1. Agresywny dziadek

Bytomska policja o niecodziennej sytuacji poinformowała 11 kwietnia. Funkcjonariusze zostali wezwani do lokalu gastronomicznego po tym, jak mężczyzna agresywnie odnosił się do swojego 6-letniego wnuka. Opiekujący się chłopcem 55-latek krzyczał na niego, co wzbudziło niepokój pracowników i klientów.

Podczas rozmowy policjanci wyczuci od mężczyzny alkohol. Okazało się, że 55-latek ma ponad 2 promile alkoholu we krwi, co też doprowadziło do jego agresywnego zachowania. Chłopcem zajęli się funkcjonariusze.

policja
policja (East News)

- Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zaopiekowali się 6-latkiem i przewieźli go do miejsca zamieszkania, w którym znajdowała się babcia opiekująca się jego rodzeństwem -wyjaśnił Dawid Łaszcz, oficer prasowy bytowskiej policji.

2. Nietrzeźwa babcia

Drzwi policjantom otworzyła babcia, która również była pijana. Kobieta miała trudności z utrzymaniem równowagi, a pod opieką miała trójkę dzieci w wieku 5, 8 i 10 lat. Pijana babcia nie była w stanie nawet jasno porozumieć się z funkcjonariuszami.

Zobacz film: "Matka chłopca, który zmarł na grypę, ostrzega innych rodziców"

Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi 51-latki. Policjanci natychmiast zdecydowali się skontaktować z matką czwórki dzieci. Kobieta miała być zdruzgotana przekazanymi informacjami.

3. Finał sprawy w sądzie

Matka oddała dzieci pod opiekę swoich rodziców, ponieważ musiała iść do pracy. Twierdziła, że nie była świadoma, że dziadkowie są pod wpływem alkoholu. Przekazała, że wcześniej nie dochodziło do takich incydentów i nie miała pojęcia, że dziadkowie mogą zachować się tak nieodpowiedzialnie.

Czwórką dzieci zajmowali się pijani dziadkowie
Czwórką dzieci zajmowali się pijani dziadkowie (KPP Bytów)

Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze