Trwa ładowanie...

Dozwolone w sypialni. Ksiądz uspokaja: Nie trzeba się spowiadać

Avatar placeholder
28.03.2024 19:48
Czy seks w ciąży to grzech? Ksiądz stawia sprawę jasno
Czy seks w ciąży to grzech? Ksiądz stawia sprawę jasno (TikTok )

Czy współżycie w czasie ciąży to grzech i czy jest ono zagrożeniem duchowym dla dziecka? Na takie pytanie odpowiedział w jednym z najnowszych filmów ksiądz Sebastian Picur. Duchowny podkreślił też, w jakiej sytuacji spowiedź nie jest konieczna.

spis treści

1. Współżycie w ciąży

Ksiądz Sebastian Picur jest jednym z najbardziej aktywnych w mediach społecznościowych polskich duchownych katolickich. Na TikToku obserwuje go już ponad 767 tysięcy osób, dla których przygotowuje materiały poświęcone wierze katolickiej i różnych związanych z nią aspektów życia, takich jak wychowanie dzieci, sakramenty czy relacje międzyludzkie.

Tym razem ksiądz pochylił się nad kwestią współżycia w ciąży.

Zobacz film: "Rewolucja w leczeniu. Wady genetyczne wykryją już u zarodka"

- Temat ponownie wraca. W najbliższych dniach wielu małżonków przystąpi do spowiedzi. Jeśli chodzi o małżonków sakramentalnych, to współżycie w czasie ciąży nie jest grzechem - powiedział na wideo ksiądz Picur.

Dodał jednak, że jeśli pojawiają się w ciąży komplikacje, to dla dobra matki i dziecka należy się od współżycia w tym czasie powstrzymać.

- Natomiast jeżeli wszystko przebiega bez problemów, to małżonkowie nie muszą się z tego spowiadać - podkreślił.

@ks.sebastianpicur #ciaza #matka #dziecko #spowiedz #grzech #problem ♬ dźwięk oryginalny - ks.sebastianpicur

2. Czy grzech matki przechodzi na dziecko?

Duchowny poświęcił także dużą część nagrania kwestii przechodzenia grzechów z pokolenia na pokolenie i zaznaczył, że czym innym jest grzech pierworodny, a czym innym - grzechy osobiste.

- Grzechy osobiste rodziców nie przechodzą na dzieci. Każdy osobiście ponosi odpowiedzialność moralną i jeżeli kobieta jest w ciąży i na przykład skłamie, to wina moralna za kłamstwo obciąża sumienie matki, a nie dziecka. Żeby była mowa o grzechu, czyn musi być popełniony świadomie i dobrowolnie. W jaki więc sposób dziecko pod sercem matki może świadomie i dobrowolnie zrobić coś złego? - pyta ksiądz retorycznie.

Ksiądz Picur podkreślił pod koniec filmu, że do tej sprawy kilka lat temu odniósł się Episkopat Polski w opinii teologicznej "Grzech pokoleniowy i uzdrowienie międzypokoleniowe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze