Trwa ładowanie...

Dowiedziała się, że jest w ciąży na kilka godzin przed porodem

Sasha Hood, 24-letnia Brytyjka, o tym, że jest w ciąży dowiedziała się na kilka godzin przed porodem. Urodziła syna na podłodze w łazience w swoim domu. Poród odebrał jej partner. Jak to możliwe, że kobieta przez dziewięć miesięcy nie zauważyła, że spodziewa się dziecka?

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

1. Ciąża z zaskoczenia

Historia wydarzyła się w marcu w mieście Sandbach w Wielkiej Brytanii. Sasha nie miała żadnych ciążowych objawów, nie przytyła, nie czuła ruchów dziecka, regularnie miesiączkowała. Kobieta wraz ze swoim chłopakiem spędzała spokojny wieczór w domu.

Nagle kobieta dostała silnych skurczów brzucha. Wzięła tabletki przeciwbólowe i poszła spać. Następnego dnia rana pojechała jak zwykle do pracy.

Kiedy po południu wróciła do domu bóle się nasiliły, więc Sasha umówiła się na wizytę lekarską. W trakcie badania lekarz stwierdził, że kobieta jest mniej więcej w 30. tygodniu ciąży. Sasha nie kryła swojego zaskoczenia, zwłaszcza, że przez cały ten czas stosowała antykoncepcję hormonalną. Doktor poinformował ją jednak, że takie przypadki czasem się zdarzają.

Zadzwoniła do swojego partnera Marca, żeby podzielić się z nim zaskakującymi wieściami o ciąży. Mężczyzna nie krył swojego zdumienia, ale ucieszył się z tej niespodzianki.

2. Poród w łazience

Sasha wróciła do domu, jednak silne bóle wróciły. Postanowiła więc wziąć kąpiel, aby złagodzić skurcze. Kiedy była w łazience, rozpoczęła się akcja porodowa. Marc natychmiast zadzwonił po pogotowie. Sanitariusze instruowali Marca przez telefon, jak powinien postępować.

Dziecko urodziło się z pępowiną owiniętą wokół szyi. Ważyło nieco ponad 3 kilogramy. Ojciec zachował zimną krew i dzięki telefonicznym poleceniom od ratowników poradził sobie z trudnym zadaniem.

Kiedy karetka dotarła na miejsce, chłopiec został przebadany. Rodzice nadali mu imię Theo, co po grecku oznacza „dar od Boga”.

Oszołomiony ojciec, poinformował o narodzinach syna swoją rodzinę i przyjaciół za pośrednictwem Facebooka. Jego post polubiło ponad 1000 osób.

Theo ma dziś dwa miesiące. Młodzi rodzice powoli oswajają się z nową rolą i przyzwyczajają do bezsennych nocy. Mimo, że byli zupełnie nieprzygotowani na powiększenie rodziny, teraz są bardzo szczęśliwi. Są zachwyceni swoim synkiem i nie wyobrażają już sobie życia bez niego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.