Trwa ładowanie...

Uczniowie będą zachwyceni. W maju liczba dni wolnych może zaskoczyć

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
16.04.2024 08:55
Dni wolne od szkoły 2024/25. Uczniowie mogą być zaskoczeni
Dni wolne od szkoły 2024/25. Uczniowie mogą być zaskoczeni (East News)

Dni wolne od szkoły 2024/25 to temat, który budzi ogromne zainteresowanie uczniów szkół podstawowych, techników czy liceów ogólnokształcących. Wielkimi krokami zbliża się majówka, podczas której uczniowie będą mogli zregenerować siły i odpocząć od szkolnych zajęć.

spis treści

1. Kiedy kolejne dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2024/25?

Dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2024/25 obejmują nie tylko ferie zimowe czy letnią przerwę wakacyjną. Dopiero co zakończyła się wielkanocna przerwa świąteczna, która trwała aż 6 dni – od czwartku 28 marca do wtorku 2 kwietnia. Po błogim odpoczynku osoby uczęszczające do szkół podstawowych i ponadpodstawowych wróciły w środę 3 kwietnia.

Ku uciesze uczniów, maj będzie miesiącem szczególnie obfitym w dni wolne od zajęć szkolnych. Idealnym momentem na naładowanie baterii będzie majówka 2024. Rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa do piątku 3 maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypada w czwartek 2 maja. Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, ale w większości szkół uczniowie będą zwolnieni z zajęć lekcyjnych. Kolejnym dniem wolnym od szkoły będzie też Święto Bożego Ciała (czwartek 30 maja).

2. Kalendarz szkolny 2024/2025 - egzamin ósmoklasisty i matura 2024

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Niektóre osoby będą mogły odpocząć od zajęć dydaktycznych podczas egzaminu ósmoklasisty i matur 2024. Maraton egzaminów maturalnych rozpocznie się w pierwszej połowie maja. Tegoroczni maturzyści będą musieli wykazać się wiedzą w następujących dniach:

  • 7 maja – egzamin z języka polskiego,
  • 8 maja – egzamin z matematyki,
  • 9 maja – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Uczniowie z niższych klas średnich będą wówczas mogli pozostać w domu.

W okresie między 14, a 16 maja na zajęcia lekcyjne nie będą musieli z kolei przychodzić uczniowie szkół podstawowych. 14 maja we wtorek odbędzie się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. 15 maja w środę zaplanowany jest egzamin z matematyki, a 16 maja w czwartek test sprawdzający z języka obcego nowożytnego.

3. Czerwiec a dni wolne od szkoły

Niestety, po majowej kumulacji dni wolnych, czerwiec nie będzie tak hojny. W tym miesiącu uczniowie nie mogą liczyć na żaden "gratisowy" dzień bez zajęć dydaktycznych. Jednakże nie oznacza to, że ten miesiąc nie może być równie przyjemnym i satysfakcjonującym, co pozostałe.

Uczniowie zakończą rok szkolny 22 czerwca 2024 roku. W trakcie dwumiesięcznego okresu wakacyjnego będą mogli nie tylko rozwijać swoje pasje, ale i spędzić wolne chwile z rodziną. Czas wakacji warto też wykorzystać na zwiedzanie nowych, fascynujących miejsc.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze