Trwa ładowanie...

Dlaczego powinniśmy kupować zabawki edukacyjne?

Zabawek dla dzieci jest całe mnóstwo, a wybór tej odpowiedniej nigdy nie jest prosty. By nieco ułatwić sobie to zadanie, warto zastanowić się, jakie cechy powinna posiadać zabawka idealna.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Przede wszystkim musi mieć walor edukacyjny, dzięki któremu dziecko będzie nie tylko doskonale się bawiło, ale też poznawało świat. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku najmłodszych, którzy zaciekawieni są wszystkim, co je otacza.

Kupując zabawkę dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na określony przez producenta przedział wiekowy. Najlepiej jest, gdy można ją modyfikować, dostosowując do wieku naszej pociechy.

Konieczne jest również sprawdzenie, czy wybrany przez nas przedmiot jest bezpieczny.

1. Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Tego rodzaju zabawki cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Zainteresowani są nimi zwłaszcza rodzice niemowląt. Dają one bowiem wiele możliwości: pozwalają maluchowi na miłe spędzenie czasu, gwarantują ciekawą zabawę i uczą.

A jakimi zabawkami zainteresuje się niespełna roczne dziecko? Przede wszystkim kolorowymi, ciekawymi, dającymi wiele możliwości rozrywki. Cechy te posiada Interaktywna mata BeBo. Dedykowana jest maluszkom od 9. do 36. miesiąca życia.

Na macie można bawić się raczkując, siedząc lub… tańcząc. Zabawka jest podświetlana, wydaje wiele przyjaznych dla ucha dźwięków. Niemowlęta zachęci do poruszania się, zaś nieco starsze dzieci – będzie uczyć literek, liczb, kolorów i istotnych pojęć. Na macie znajdują się bowiem cztery kolorowe pola, z których każde pozwala na naukę: niebieskie alfabetu, czerwone liczb od 1 do 10, zielone zachęca do tańca, a żółte zapoznaje z kształtami.

Interaktywna mata BeBo to również pierwszy parkiet naszej pociechy. Delikatne dźwięki i ładne piosenki zachęcą je do poruszania się w rytm muzyki. A to doskonały sposób na mobilizowanie dziecka do aktywności ruchowej.

Zabawka wykonana jest z miłych dla delikatnej skóry niemowlęcia materiałów.

2. Pierwsza zabawka edukacyjna dziecka

Dawniej panowało przekonanie, że im więcej zabawek znajduje się w dziecięcym pokoju, tym lepiej. Niestety, często przynosiło to odwrotny skutek: dziecko nie mogło skupić uwagi na jednym przedmiocie, trudno mu było ponadto dokonać wyboru.

Dzisiaj do głosu doszedł minimalizm. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest bowiem zakup jednej, ale za to dającej wiele możliwości zabawki. Powinna ona nie tylko zapewniać maluchowi rozrywkę, ale też pozwalać na odkrywanie świata. W tej bowiem formie wiedza jest zdecydowanie lepiej przyswajalna, a mały człowiek z przyjemnością ją utrwala.

3. Dlaczego warto zainteresować się matą edukacyjną?

Niemowlę każdego dnia uczy się czegoś nowego, wykorzystując do tego wszystkie zmysły. Z przyjemnością podejmuje też aktywność ruchową, bo dotarcie do celu, choćby raczkując, to dla niego prawdziwa radość!

By zapewnić dziecku dobrą, ale i bezpieczną rozrywkę, wielu rodziców decyduje się na zakup maty edukacyjnej. Rozłożona na dywanie stanowi doskonałe miejsce zabaw. Oddziałuje przy tym na wszystkie zmysły dziecka, zwłaszcza słuch, wzrok i dotyk.

Zabawki edukacyjne inspirują małego człowieka. Pobudzają jego ciekawość i pomagają dobrze się rozwijać.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.