Trwa ładowanie...

Dieta a prawidłowy rozwój dziecka

Artykuł sponsorowany Tarczyński

Od tego, co serwujemy dziecku na talerzu, zależy jego zdrowie. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego tak ważne dla jego rozwoju jest odpowiednie żywienie i jakie produkty mięsne warto wybierać.

1. Jak powinna wyglądać dieta dziecka?

Dzieci mają specyficzne i nieco odmienne od dorosłych potrzeby żywieniowe, dlatego warto stawiać przede wszystkim na produkty opracowywane z myślą o najmłodszych. Dzieciństwo to także czas wzmożonego rozwoju i wzrostu oraz kształtowania nawyków żywieniowych.

Zdrowe odżywianie nie jest trudne - obowiązują pewne uniwersalne zasady, których rozgryzienie nie wymaga pomocy dietetyka. Niezależnie od wieku każdy z nas w codziennej diecie powinien stawiać na jak najbardziej naturalne produkty wysokiej jakości. Nie ma pokarmu, który zawierałby wszystkie niezbędne składniki odżywcze w wystarczających ilościach i chronił przed niedoborami pokarmowymi, dlatego istotne jest prowadzenie urozmaiconej diety. W jadłospisie dziecka powinny znaleźć się: warzywa i owoce, produkty zbożowe, mleko i przetwory mleczne, mięso, jaja, ryby i strączki oraz zdrowe tłuszcze z olejów roślinnych, nasion i pestek.

2. Co powinno trafiać na talerz Twojego dziecka?

Codzienna dieta dziecka powinna być bogata w produkty, które zawierają składniki niezbędne do prawidłowego fizycznego oraz psychicznego rozwoju malucha. Do najważniejszych z nich należą węglowodany złożone, pełnowartościowe białko, zdrowe tłuszcze, błonnik pokarmowy, witaminy i składniki mineralne.

W okresie dzieciństwa wzrasta zapotrzebowanie na energię i pełnowartościowe białko, którego doskonałym źródłem są produkty takie, jak: mięso, ryby, jaja, nabiał i strączki. Na szczególną uwagę w przypadku żywienia dzieci zasługuje mięso, które dostarcza dodatkowo witaminę B12, cynk oraz żelazo.

3. Mięsne przekąski to dobra opcja w diecie dziecka!

Chociaż półki w sklepach spożywczych coraz częściej uginają się od żywności wysoko przetworzonej, istnieją producenci, dla których jakość produktów jest szczególnie ważna. Marka Tarczyński z myślą o najmłodszych i najbardziej wymagających konsumentach przygotowała kabanoski i paróweczki Gryzzale. Produkty te są doskonałym źródłem energii pochodzącej z pełnowartościowego białka.

Gryzzale to pyszne, mięsne przekąski, które wyróżnia prosty skład, najwyższej jakości mięso oraz obniżona zawartość soli i tłuszczu. Uwielbiane przez dzieci mięsne przekąski mogą być zatem doskonałą propozycją uzupełnienia ich codziennej diety. Pamiętajmy jednak by wybierać dla dzieci produkty mięsne najwyższej jakości, przygotowane specjalnie dla nich – takie jak Gryzzale.

Dowiedz się więcej o roli mięsa w diecie dziecka z wywiadu z dietetykiem Moniką Stromkie-Złomaniec.

Zobacz film: "Rola mięsa w diecie dziecka"

4. Jakie są zalety Gryzzali?

  • Brak konserwantów i sztucznych dodatków. W diecie dziecka powinny występować głównie naturalne produkty, bez konserwantów oraz sztucznych barwników. Te substancje spożywane w nadmiarze wpływają niekorzystnie na zdrowie dziecka, mogą utrudniać koncentracje i powodować nadaktywność ruchową.

  • Wysoka zawartość białka w kabanoskach. Dzięki wysokiej zawartości białka Gryzzale stanowią wartościową przekąskę w diecie dziecka. Rola białka to głównie budowa i odbudowa tkanek jest to także podstawowy składnik m.in. krwi i chłonki. Białko jest konieczne do właściwego rozwoju i wzrostu organizmu, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci i młodzieży.

  • Zmniejszona zawartość soli w kabanoskach. Sól u wielu osób podnosi ciśnienie krwi, zwiększając tym samym ryzyko udaru mózgu i nowotworu żołądka.

  • Zmniejszona zawartość tłuszczów w kabanoskach. Tłuszcze są najbardziej kaloryczne spośród składników odżywczych. Możemy podzielić je na nasycone i nienasycone. Te pierwsze powinno się ograniczać. Gryzzale to produkty, które charakteryzują się mniejszą zawartością tłuszczów nasyconych w porównaniu do innych mięsnych przekąsek.

Dziecko ma specyficzne potrzeby żywieniowe, dlatego rodzice powinni dbać o urozmaicenie i odpowiednie zbilansowanie diety swoich pociech. W okresie wzrostu i rozwoju ważne jest podawanie dzieciom produktów wysokiej jakości oraz bogatych w pełnowartościowe białko.

Dowiedz się więcej na temat Gryzzali na http://gryzzale.pl

Artykuł sponsorowany Tarczyński
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.