Czy śniadanie się opłaca?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednak według badania CBOS1 co piąty Polak z niego rezygnuje. To właśnie z myślą o osobach unikających śniadań ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”.

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania.

Korzyści płynące ze spożywania śniadania można wymieniać niemal bez końca: dodaje ono energii, poprawia nastrój, zmniejsza podatność na

stres , wspomaga koncentrację i korzystnie wpływa na kondycję i stałą wagę. Niestety rośnie liczba dorosłych, którzy rezygnują ze śniadania z powodu braku czasu. Co gorsza, rodzice nierzadko zapominają o przygotowaniu drugiego śniadania dla swoich dzieci do szkoły. Aby zmienić ten niekorzystny trend, 17 września ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca”. Jest on skierowany do wszystkich dorosłych chcących pokazać, że spożywanie śniadań naprawdę się opłaca.

Konkursowe zadanie polega na opowiedzeniu historii o motywie przewodnim „Śniadanie się opłaca”. Historię należy uzupełnić o zdjęcia. Praca konkursowa może być wierszem, esejem lub opowiadaniem. Konieczne jest, by praca spełniała funkcję edukacyjną i zawierała odpowiedź na pytanie dlaczego warto jeść śniadania.

Konkurs „Śniadanie się opłaca” ma przypomnieć Polakom, na czym polega racjonalne odżywianie. Wiele osób zapomina bowiem, że wartościowe i zdrowe śniadanie może wpływać na nasz nastrój i efektywność pracy przez cały dzień. Rezygnacja ze śniadań może powodować problemy ze zdrowiem, nadwagę i kłopoty z koncentracją oraz pamięcią – tłumaczy Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, organizatorka konkursu „Śniadanie się opłaca” .

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym (od 17 września do 24 października 2012) komisja wybierze 3 najlepsze prace spośród nadesłanych zgłoszeń. Można będzie wygrać atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD firmy Candy: zmywarkę, lodówkę i kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją opiekacza oraz grilla.

W drugim etapie wybranych zostanie 10 najciekawszych zdjęć (składowych prac konkursowych). Prace te pokażemy na stronie "Śniadaniowej Klasy" w terminie od 5 listopada do 1 grudnia 2012 roku. Do internautów będzie należało zadanie wybrania najlepszego zdjęcia. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Internautów: kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją grilla.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres mailem: sniadaniowaklasa@planetpr.pl do dnia 24 października 2012 r.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie programu.

1 Badania „Zachowania i nawyki żywieniowe Polaków” przeprowadzone przez Centrum Badań Opinii Społecznej w 2010 r

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Małgorzata Kożuchowska jako Clara

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai": Małgorzata Kożuchowska jako Clara Małgorzata Kożuchowska potrafi być zabójczo słodka. Podobnie jak Clara, szefowa mafijnej rodziny Biscottich. Jej przyjazd to gwarancja ostrej awantury w spokojnym szwedzkim miasteczku.

Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki - Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Disney. Zabawa z naklejkami

Disney. Zabawa z naklejkami

"Disney Ucz się z nami. Zabawa z naklejkami." Książki "Zabawa z naklejkami" pozwalają dziecku rozwijać zdolności manualne i ćwiczyć spostrzegawczość.