Trwa ładowanie...

Czy śniadanie się opłaca?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednak według badania CBOS1 co piąty Polak z niego rezygnuje. To właśnie z myślą o osobach unikających śniadań ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”.

Śniadaniowa Klasa
Śniadaniowa Klasa [2 zdjęcia]

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania.

zobacz galerię

Korzyści płynące ze spożywania śniadania można wymieniać niemal bez końca: dodaje ono energii, poprawia nastrój, zmniejsza podatność na

stres , wspomaga koncentrację i korzystnie wpływa na kondycję i stałą wagę. Niestety rośnie liczba dorosłych, którzy rezygnują ze śniadania z powodu braku czasu. Co gorsza, rodzice nierzadko zapominają o przygotowaniu drugiego śniadania dla swoich dzieci do szkoły. Aby zmienić ten niekorzystny trend, 17 września ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca”. Jest on skierowany do wszystkich dorosłych chcących pokazać, że spożywanie śniadań naprawdę się opłaca.

Konkursowe zadanie polega na opowiedzeniu historii o motywie przewodnim „Śniadanie się opłaca”. Historię należy uzupełnić o zdjęcia. Praca konkursowa może być wierszem, esejem lub opowiadaniem. Konieczne jest, by praca spełniała funkcję edukacyjną i zawierała odpowiedź na pytanie dlaczego warto jeść śniadania.

Konkurs „Śniadanie się opłaca” ma przypomnieć Polakom, na czym polega racjonalne odżywianie. Wiele osób zapomina bowiem, że wartościowe i zdrowe śniadanie może wpływać na nasz nastrój i efektywność pracy przez cały dzień. Rezygnacja ze śniadań może powodować problemy ze zdrowiem, nadwagę i kłopoty z koncentracją oraz pamięcią – tłumaczy Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, organizatorka konkursu „Śniadanie się opłaca” .

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym (od 17 września do 24 października 2012) komisja wybierze 3 najlepsze prace spośród nadesłanych zgłoszeń. Można będzie wygrać atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD firmy Candy: zmywarkę, lodówkę i kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją opiekacza oraz grilla.

W drugim etapie wybranych zostanie 10 najciekawszych zdjęć (składowych prac konkursowych). Prace te pokażemy na stronie "Śniadaniowej Klasy" w terminie od 5 listopada do 1 grudnia 2012 roku. Do internautów będzie należało zadanie wybrania najlepszego zdjęcia. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Internautów: kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją grilla.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres mailem: sniadaniowaklasa@planetpr.pl do dnia 24 października 2012 r.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie programu.

1 Badania „Zachowania i nawyki żywieniowe Polaków” przeprowadzone przez Centrum Badań Opinii Społecznej w 2010 r

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.