Trwa ładowanie...

Co kupić chłopcu, w wieku przedszkolnym, pod choinkę?

 Anna Bator
30.11.2018 13:07
Chłopczyk z prezentami.
Chłopczyk z prezentami. (Prawo autorskie: <a href='https://pl.123rf.com/profile_nadezhda1906'>nadezhda1906 / 123RF Zdjęcie Seryjne</a>)

Na świąteczne prezenty dzieci czekają przez cały rok. Sprawdzoną radą jest niepozostawianie tego tematu na ostatnią chwile. Zamiast w ostatniej chwili kupować jakikolwiek prezent, podpowiadamy, z czego najbardziej ucieszą się przedszkolaki.

spis treści
Prezent dla chłopca
Prezent dla chłopca (Prawo autorskie: romrodinka / 123RF Zdjęcie Seryjne)

1. Zimowe gadżety

Pod choinkę często wybierane są prezenty sezonowe, w tym wypadku zimowe. W tej kategorii królują, oczywiście, sanki. Mogą to być zarówno tradycyjne, drewniane sanki, jak i metalowe z możliwością pchania dziecka przed sobą.

Zobacz film: "Najlepsze prezenty dla nowo narodzonego dziecka i rodziców"

Chłopcom spodobają się także wszelkiego razu ślizgacze, czy jabłuszka, idealne do zjeżdżania z górek. Bardziej zaawansowane ślizgacze mają po bokach rączki, umożliwiające skręcanie nimi. Jeśli dziecko intreresują inne zabawy na śniegu lub zimowe sporty, warto zastanowić się nad zakupem łyżw lub dziecięcych nart.

2. Zestaw majsterkowicza

Dla dzieci powyżej 3 lat, w szczególności chłopców, chętnie kupowane są także zestawy małego majsterkowicza. Te mniejsze, to skrzynki z narzędziami, w których znajdziemy m.in. kombinerki, młotek, czy śrubokręty. Z dużych zestawów, dziecko ma możliwość złożenia sobie stołu roboczego. Pomogą mu w tym duże, plastikowe śruby, nóżki z otworami i blat.

Zabawka ta będzie stanowiła ciekawy wystrój pokoju, jak również sprawdzi się do zabaw w odgrywaniu ról. Mały inżynier, przy pomocy swoich narzędzi, będzie mógł naprawić każdy napotkany problem. Do wielu zestawów dołączane są dodatkowe elementy, z których stworzyć można domki, a nawet pojazdy.

3. Piętrowy garaż

Od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, przez co będą świetnym pomysłem na prezent pod choinkę. Garaże różnią się od siebie przede wszystkim wielkością i atrakcjami. Najprostsze garaże to spirala z dwoma poziomami. Bardziej zaawansowane mają także windę, a nawet myjnię, czy stację benzynową. Garaże interaktywne mają wbudowane przyciski, dzięki którym każda czynność oprawiona jest odpowiednim dźwiękiem. Myjąc auto usłyszymy szum wody, a winda, zamruga światłem i ruszy na wyższy poziom.

Dwulatek z prezentem
Dwulatek z prezentem

Kupując prezent dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego wiek. Dwulatek jest pełen energii i ciekawości

zobacz galerię

4. Samochód zdalnie sterowany

Auto na pilota wydawało mi się początkowo zbyt poważnym prezentem, jak dla kilkulatka. Myliłam się. Synek znalazł je właśnie wśród prezentów pod choinką, a reszta świąt minęła nam w radosnej atmosferze zabaw i testów motoryzacyjnych. Sprawdzaliśmy, czy samochód przejedzie przez kapcie, czy z zamkniętymi oczami można przejechać z pokoju do pokoju i czy samochód może pchać przed sobą piłkę-zmyłkę. Zabawy było i jest sporo, bowiem mój przedszkolak do dziś chętnie bawi się prezentem.

5. Postaci z ulubionych bajek

Dzieci często porównują się do postaci z bajek i chętnie odgrywają swoje role wymyślając ciekawe przygody. Przedszkolaki najczęściej inspirują się Strażakiem Samem, czy Bobem Budowniczym. Dobrym pomysłem będzie więc zakup wozu strażackiego z możliwością wlania do niego wody lub super dużej koparki z interaktywnymi funkcjami.

Do kreatywnej zabawy zachęcają także Pidżamersi. Chłopcy uwielbiają zwłaszcza Geksona i Kotboya. Zestaw figurek wraz z pojazdami pozwoli na długie chwile zabawy zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie.

Na prawdziwych amatorów przygód czekają ruchome figurki ze Spidermanem i Batmanem. Nawiązanie do filmów z tymi bohaterami znajdziemy także w klockach Lego oraz zestawach z samochodami, czy tajnymi bazami (np. "Jaskinia Batmana" od Fisher Price).

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze