Trwa ładowanie...

Brzuch 16-latki nieustannie rósł. Gdy lekarze odkryli przyczynę, byli w szoku

Ciąża w nastoletnim wieku to ogromne wyzwanie dla młodej przyszłej mamy, ale też dla jej zaskoczonych rodziców. Kiedy więc brzuch 16-letniej Bethany niespodziewanie zaczął rosnąć, jej rodzina była pewna, że dziewczyna jest w ciąży. Jednak to, co odkryli lekarze zszokowało wszystkich.

Zobacz film: "Jak objawia się torbiel jajnika?"

1. Brzuch w 6. miesiącu ciąży

Kiedy nieustannie rosnący brzuch młodej Brytyjki zaczął powodować ogromny ból, dziewczyna postanowiła udać się dla lekarza. W szpitalu personel stwierdził, że rozmiar brzucha porównywalny jest do tego u kobiety w 6. miesiącu ciąży. Dla pewności lekarze postanowili wykonać badanie USG.

(gazettelive.co.uk) Brzuch Bethany wielkością przypominał brzuch kobiety w 6 miesiącu ciąży
(gazettelive.co.uk) Brzuch Bethany wielkością przypominał brzuch kobiety w 6 miesiącu ciąży

Okazało się, że to nie ciąża spowodowała nagłe i bolesne powiększenie się brzucha. Odpowiedzialna za to była ogromna torbiel, która urosła na jednym z jajników dziewczyny. Narośl miała 35 cm długości, 28 szerokości i naciskała na znajdujące się wkoło narządy Bethany. To dlatego 16-latka odczuwała ogromny ból.

Na szczęście dziewczyna pojawiła się w szpitalu w odpowiednim czasie. Gdyby torbiel pękła, znajdująca się w niej substancja mogłaby się wylać i doprowadzić do śmierci Bethany. Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji wycięcia narośli. Najpierw jednak odprowadzili z niej całą wodę. Efektem zabiegu była utrata 13 kg wagi Bethany.

Zobacz także:

Chcesz, żeby twoje macierzyństwo było łatwiejsze? Pomożemy ci, ale najpierw ty pomóż nam!

Teraz dziewczyna apeluje do innych kobiet: jeśli w waszym wyglądzie zacznie cię coś niepokoić, nie zwlekaj – od razu skonsultuj się z lekarzem. "Jestem tak wdzięczna" - mówi Bethany. "Szpitale są często krytykowane, ale ja nie jestem w stanie im wystarczająco podziękować za to, co zrobili" - kontynuuje.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.