Trwa ładowanie...

Brytyjka nie zorientowała się, że rodzi, bo przestała odczuwać ból. "Poród był całkiem relaksującym doświadczeniem"

Avatar placeholder
09.07.2021 17:34
Brytyjka straciła czucie bólu po porodzie.
Brytyjka straciła czucie bólu po porodzie. (Facebook )

Lekarze nie mogli wyjść z podziwu, kiedy Emily Madeley między jednym a drugim skurczem przegryzała chipsy i spokojnie oglądała telewizję. Poród był zupełnie bezbolesny, jak również w późniejszych latach złamanie kości i poważne poparzenie. Od chwili porodu młoda kobieta całkowicie straciła czucie bólu.

spis treści

1. Bezbolesny poród

Emily Madeley ma 24 lat i zanim urodziła syna, miała standardowy próg bólu. Jednak kiedy w listopadzie 2015 r. zaczął się poród, nie miała pojęcia, co się z nią dzieje. Następnego ranka rodzina zawiozła Emily do szpitala. Pielęgniarki były zaskoczone, gdy odkryły, że ma już 8 cm rozwarcia.

Brytyjka straciła czucie bólu po porodzie
Brytyjka straciła czucie bólu po porodzie (Facebook )

Cały personel medyczny nie mógł wyjść z podziwu, kiedy Emily przegryzała chipsy w przerwach między skurczami. Poród był doświadczeniem bezbolesnym. Później Emily już nigdy nie odczuwa bólu. Nawet kiedy złamała kość albo poważnie się poparzyła.

Zobacz film: "Nie nakrywaj wózka pieluchą"

Zobacz także: Kobieta urodziła na parkingu. Nie zdążyła na porodówkę. Nagranie hitem w sieci

2. Kobieta straciła czucie bólu

Emily przyznaje, że nigdy nie poszła do lekarza, żeby sprawdzić, co sprawiło utratę czucia bólu.

"Zanim urodziłam Alfiego, kiedy uderzyłam się w palec u nogi, odczuwałam silny ból. Więc to jest dziwne - opowiada Emily. - Kiedy byłam w ciąży, bardzo bałam się porodu. To takie przerażające, kiedy to twój pierwszy raz. Więc martwiłam się cały czas, ale poród nie był taki, jakiego się spodziewałam. To było całkiem relaksujące - po prostu przygryzałam Pringlesy i oglądałam telewizję, a syn wyszedł, zanim się zorientowałem" - dodaje.

Rodzina jednak namawia Emily, aby poszła do lekarza, bo jak zauważają, 24-latka może zrobić sobie krzywdę i nawet się nie zorientować.

Przypadek Emily nie jest pojedynczy. W rzeczywistości jedna na 100 kobiet ma gen, który działa jak naturalne znieczulenie zewnątrzoponowe i zapobiega odczuwaniu bólu. Do takiego wniosku doszli naukowcy z University of Cambridge.

Zobacz także: Lauren Wolfenden zastosowała tę samą technikę porodową co Kate Middelton, czyli tzw. hipnoporód. Czy była skuteczna?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze