Trwa ładowanie...

Brianna Smith przez wiele lat była uzależniona od heroiny. Dziś jej życie wygląda zupełnie inaczej

 Katarzyna Krupka
08.12.2019 19:13
Brianna Smith przez wiele lat była uzależniona od heroiny
Brianna Smith przez wiele lat była uzależniona od heroiny

Była uzależniona od heroiny. Uciekała przed policją i odpowiedzialnością. Kradła, by mieć na narkotyki. Wszystko zmieniło się, gdy zaszła w ciążę.

1. Uzależnienie od heroiny zawładnęło jej życiem

Brianna Smith przez wiele lat była uzależniona
Brianna Smith przez wiele lat była uzależniona

Na jej instagramowym koncie możemy podziwiać niesamowite zdjęcia z córką. Zarówno mama, jak i jej mała dziewczynka mają piękne blond włosy, niebieskie oczy oraz urocze uśmiechy. Są modnie ubrane i bardzo szczęśliwe, ale jeszcze kilka lat temu Brianna nie śmiała nawet marzyć o takim życiu. Była uzależniona od heroiny.

Brianna dziś jest szczęśliwą, samotną matką
Brianna dziś jest szczęśliwą, samotną matką
Zobacz film: "Najpiękniejsza 4-latka świata. Zobacz, jak wygląda dziś"

"Nienawidziłam swojego życia. Nienawidziłam siebie. Chciałam umrzeć. W niektóre dni chciałam po prostu odejść i skończyć z tym. Może wtedy przestałabym zawodzić wszystkich i ranić tych, których kochałam. Czułam, że nie mam po co żyć. Nie jadłam przez kilka dni. Kradłam pieniądze, by tylko kupić narkotyki. Większość moich przyjaciół i rodziny zrezygnowało ze mnie. Kilka razy byłam na odwyku. Skończyło się na ucieczce. W końcu zaszłam w ciążę. Kiedy się dowiedziałam, płakałam godzinami. Jak miałam zadbać o dziecko, skoro nie mogłam nawet o siebie zadbać?" - opowiada Brianna.

2. Ciąża, która uratowała kobietę

To właśnie córka zmieniła całe życie Brianny. Kobieta od dwóch lat jest czysta. Skupiła się na sobie i swoim ukochanym dziecku. Promienieje. Nie stara się ukryć przeszłości – wręcz przeciwnie. Opowiada swoją historię, by pokazać innym, że nigdy nie jest za późno, by całkowicie zmienić swoje życie.

Ciąża i urodzenie córki całkowicie zmieniły życie kobiety
Ciąża i urodzenie córki całkowicie zmieniły życie kobiety

Na szczęście córeczka Brianny urodziła się zdrowa i rozwija się prawidłowo. Kobieta zerwała z nałogiem, gdy tylko dowiedziała się o ciąży. To był dla niej przełomowy dzień.

Instagram Brianny obserwuje prawie 7 tys. osób
Instagram Brianny obserwuje prawie 7 tys. osób

3. Uzależnienia w ciąży

Naukowcy wciąż badają wpływ uzależnień na rozwijający się płód.

Znane są efekty ekspozycji rozwijającego się dziecka w łonie matki na środki opioidowe, jednak do tej pory nikt nie zbadał, jak mają one wpływ na długotrwały rozwój dziecka.

Według naukowców, zespół uzależnienia płodu, może mieć zdecydowane odbicie w przyszłości, szczególnie pod względem zdolności adaptacyjnych w szkole. Analizy dokonano na podstawie danych dotyczących ponad 2 tysięcy dzieci z Australii, u których stwierdzono zespół uzależnienia.

Biorąc pod uwagę temat badania, nikt chyba nie jest zdziwiony, że u dzieci u których zdiagnozowano zespół uzależnienia, uzyskano znacznie gorsze wyniki w testach szkolnych.

Jak uzależnienie od leków może wpływać na rozwój dziecka?
Jak uzależnienie od leków może wpływać na rozwój dziecka?

Jak zaznaczają badacze, dokładna przyczyna tej sytuacji nie jest znana, ale prawdopodobnie środki zawarte w lekach powodują szybsze obumieranie komórek mózgowych, a także stwarzają złe warunki do ich prawidłowego rozwoju.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze