Trwa ładowanie...

Błędy przy używaniu zmywarki. Więcej tego nie rób (WIDEO)

Avatar placeholder
20.05.2021 22:16

Zmywanie nie należy do najbardziej lubianych czynności. Jest czasochłonne i uciążliwe. Wiele osób narzeka także na koszty związane ze zużyciem wody albo środków myjących.

Istnieje kilka prostych trików, które ułatwiają mycie naczyń. Mogą być również pomocne w obniżaniu kosztów. Niektórzy zamiast płynu do naczyń sięgają po wodę z sodą oczyszczoną i mydłem. Kwasek cytrynowy i ocet jabłkowy również mogą być pomocne. To sposoby nie tylko tanie, ale i ekologiczne.

Nie należy wstawiać do zlewu naczyń silnie zabrudzonych. Lepiej usunąć resztki żywności, ścierając je papierem lub ręcznikiem papierowym i wyrzucając do śmierci. Pozostałości jedzenia na talerzach mogą spowodować zapychanie się rur odpływowych w zlewie.

Może temu zapobiegać specjalne sitko umieszczone w odpływie. Warto również regularnie czyścić odpływ, przelewając go gorącym octem z dodatkiem sody oczyszczonej. Nieprzyjemny zapach z odpływu przestanie wówczas dokuczać.

Żeby praca była łatwiejsza i szybsza, warto podzielić naczynia rodzajami. Mycie po kolei talerzy, a następnie kubków przebiega sprawniej. Łatwiej też ustawić później naczynia na suszarce.

Zaleca się też zmywanie tylko raz w ciągu dnia. To pozwala na większą oszczędność wody. Mimo wszystko, wiele osób nie jest w stanie przekonać się do zmywania i dlatego za optymalne rozwiązanie uważają zakup zmywarki.

Zobacz WIDEO Sprawdź, jak należy korzystać ze zmywarki i jakiego wykorzystania unikać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze