Trwa ładowanie...

Co można myć w zmywarce? (WIDEO)

Avatar placeholder
30.04.2019 12:05

Zmywarka pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Nie wszyscy jednak w pełni wykorzystują jej możliwości. Wiele osób nie wie, że naczynia, sztućce, deski do krojenia i garnki to tylko część przedmiotów, które możemy wyczyścić w zmywarce.

Gorąca woda i strumień powietrza pomogą pozbyć się zarazków i bakterii oraz dotrą w miejsca, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić ręcznie.

Plastikowe zabawki, pluszaki, buty i akcesoria kosmetyczne to tylko kilka przedmiotów, które możemy myć w zmywarce. Co jeszcze znajduje się na liście?

1. Słuchawka prysznicowa

Mycie w zmywarce świetnie usuwa wszelki osad. Zamiast czyścić słuchawkę prysznicową ręcznie, wystarczy włożyć ją do zmywarki.

Przy okazji warto umyć w ten sam sposób mydelniczkę, kubek na szczoteczki lub kosmetyczki. To o wiele skuteczniejsze niż mycie ręczne!

2. Plastikowe szczotki i grzebienie

Zmywarka pomoże usunąć pozostałości martwego naskórka, bakterie i zarazki. Pamiętaj jednak, by przed włożeniem ich do zmywarki, usunąć z nich włosy. W przeciwnym razie możesz zapchać odpływ.

3. Czapki z daszkiem

Wirowanie w pralce powoduje, że daszek się odkształca, dlatego większość osób czyści je ręcznie. Zamiast tracić czas, lepiej włożyć je do zmywarki. To o wiele efektywniejsze od prania czapek w misce.

Co wy myjecie w zmywarce oprócz naczyń i sztućców?

Chcesz wiedzieć wiecej? Zobacz nasze WIDEO. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze