Trwa ładowanie...

Bezpłatne badania okulistyczne i moc atrakcji dla Twojego dziecka podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka

Avatar placeholder
24.05.2017 10:01
Bezpłatne badania okulistyczne i moc atrakcji dla Twojego dziecka podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka
Bezpłatne badania okulistyczne i moc atrakcji dla Twojego dziecka podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 28 maja 2017 roku, podczas organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochota festynu rodzinnego w Parku Szczęśliwickim w Warszawie eksperci z Instytutu Oka – jednego z najnowocześniejszych ośrodków okulistycznych w kraju - sprawdzą wzrok dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz udzielą bezpłatnych konsultacji okulistycznych i ortoptystycznych. Tej okazji nie można przegapić!

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka i główny element mających wpływ na rozwój dziecka. Pobudza i ułatwia rozwój poznawczy i społeczny dziecka, ułatwia komunikację, szczególnie pozawerbalną oraz umożliwia zdobywanie informacji. To za jego pomocą dziecko zdobywa, aż 90% wiedzy o otaczającym go świecie. Dzięki oczom możliwe jest rozróżnianie barw, kształtów, jasności, rozmiarów, śledzenie ruchu otaczających obiektów i wreszcie ocena ruchów własnego ciała.

Zobacz także:

- Wzrok dziecka szczególnie na etapie jego rozwoju ma ogromne znaczenie. Niezdiagnozowane i nieskorygowane zaburzenia widzenia szczególnie astygmatyzm czy różnowzroczność mogą być przyczyną nie tylko zaburzeń w sferze społecznej, ale również pojawienia się dysleksji, dysgrafii i problemów w nauce. - podkreśla dr n. med. Anna Ambroziak z Instytutu Oka. - Niezależnie od wieku dziecka każda wada wzroku wymaga korekcji, a badanie specjalistyczne powinno obejmować ocenę widzenia obuocznego. - dodaje dr n. med. Anna Ambroziak.

Zobacz film: "Czy książki elektroniczne szkodzą oczom?"

- Mając na uwadze dobro najmłodszych z okazji ich święta, jako Instytut Oka postanowiliśmy udostępnić możliwość bezpłatnego badania wzroku każdemu dziecku, które 28 maja w trakcie trwania pikniku odwiedzi naszą strefę zdrowia w parku Szczęśliwieckim. - zaznacza dr Ambroziak.

Całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, przez co zupełnie bezstresowe dla najmłodszych badania, prowadzone będą w specjalnie wydzielonej strefie Instytutu Oka oznaczonej numerem 46, w trybie ciągłym od godziny 11:00 do godziny 17:00. Każde dziecko, oprócz pakietu badań okulistycznych, optometrycznych, i ortoptystyczych otrzyma kompleksową poradę specjalistyczną wraz z ewentualnymi dalszymi wskazaniami terapeutycznymi.

W ramach wydarzenia prowadzone będą następujące badania: • bezdotykowe, nieinwazyjne badanie lampą szczelinową; • bezdotykowe, nieinwazyjne badanie wzroku autorefraktometrem pediatrycznym; • optometryczne i ortoptystyczne badania w kierunku zeza i niedowidzenia.

mat. prasowe
mat. prasowe

O Instytucie Oka

Instytut Oka to centrum kompleksowej diagnostyki i nowoczesnego leczenia chorób oczu i wad wzroku. Łączy ekspercką wiedzę największych autorytetów medycznych z najnowszymi, światowymi technologiami w diagnostyce i terapii chorób oczu oraz wad wzroku u dorosłych i dzieci.

Ośrodek specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki (AMD, retinopatia cukrzycowa) oraz jaskry, a także diagnostyce i leczeniu chorób przedniego odcinka oka (m.in. dystrofie rogówki, Zespół Suchego Oka), nowoczesnej chirurgii zaćmy, korekcji wad wzroku i terapii widzenia. Posiada również osobny pion dedykowany okulistyce dziecięcej. Poradnia okulistyki pediatrycznej Instytutu Oka to jedna z najnowocześniejszych pracowni okulistycznych w kraju. Dysponuje najnowocześniejszą aparaturą, oferując kompleksowe badania okulistyczne, optometryczne i ortoptystyczne oraz nowoczesne metody terapii chorób oczu i wad wzroku dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze