Trwa ładowanie...

Bank mleka (WIDEO)

Zobacz film: "Jak jest przechowywany pokarm w banku mleka?"

Bank mleka kobiecego to laboratorium, w którym przechowywane jest mleko pań postanawiających oddać pokarm potrzebującym, skrajnie niedożywionym noworodkom. Mleko trafia do maluchów, które z różnych względów nie mogą być karmione przez matki. Bank mleka pełni bardzo ważną funkcję z punktu widzenia zdrowotnego, ponieważ przed jego powstaniem noworodki były karmione sztucznymi mieszankami.

Dawczynią może być każda kobieta, która w okresie laktacji dysponuje nadmiarami pokarmu. Zabieg jest bezpieczny zarówno dla mam jak i noworodków, ponieważ każda porcja mleka jest poddawana badaniom mikrobiologicznym.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.