Trwa ładowanie...

Bambino jest z nami już od 60-ciu lat!

Avatar placeholder
25.04.2019 08:11
Bambino jest z nami już od 60-ciu lat!
Bambino jest z nami już od 60-ciu lat! (materiały prasowe)

W trosce o najbliższych wybierały je nasze babcie, mamy, a dziś wybieramy je my...

Czy jest w Polsce rodzina, która troszcząc się o skórę najmłodszych, nie używała kosmetyków Bambino? To chyba niemożliwe… Różowe kosmetyki goszczą w domach Polaków od pokoleń, pomagając kultywować rodzinne tradycje związane z wychowywaniem dzieci.

Kosmetyki Bambino są obecne w polskich domach już od 60-ciu lat – w tym czasie w życiu polskich rodzin wiele się zmieniło, ale mimo że dziś żyjemy zupełnie inaczej niż nasze babcie i mamy, prowadzimy o wiele bardziej intensywny styl życia i mamy o wiele większe spektrum wyborów konsumenckich, to cały czas czerpiemy z ich wiedzy i doświadczenia w wychowywaniu dzieci, przekazując kolejnym pokoleniom, niezmienne na przestrzeni dekad, rodzinne wartości, rytuały czy przedmioty – stanowiące niezachwiany fundament spajający każdą familię. To właśnie te „rodzinne skarby” przekazywane przez nasze kochające babcie i mamy zawsze będą dla nas najcenniejsze, bo wiemy, że zostały nam ofiarowane w trosce i z miłości. Dlatego też w kwestii pielęgnacji maluchów Polki pozostają wierne rodzinnym tradycjom…

1. Pielęgnacja łącząca pokolenia

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"

Bambino to troska, czułość, delikatność, zaufanie, rodzinna tradycja… To uwielbiana przez Polki polska marka, która „od zawsze” była w naszych domach, pomagając dbać o skórę najmłodszych. I tak jak po babci i mamie „dziedziczymy” troskę o dobro najbliższych, tak samo w pielęgnacji naszych dzieci sięgamy po kosmetyki, którym ufały już nasze babcie. Jak przyznaje psycholog dr Maria Rotkiel: „Rodzina to system, w którym przekazywane są pewne schematy, doświadczenia, zwyczaje, ale również przedmioty, do których czujemy sentyment, którym ufamy. Może to być rodzinna biżuteria, która symbolizuje przynależność do danego rodu lub wybrane części dziecięcej garderoby, na przykład czapeczka lub buciki. Takim międzygeneracyjnymi łącznikami mogą być również rytuały czy produkty, które niegdyś używane były przez naszych dziadków i rodziców, a które do dziś wywołują w nas pozytywne i ciepłe wspomnienia. Ich uniwersalna wartość sprawia, że pomimo upływu lat są niezmiennie aktualne”. Kosmetyki Bambino przywołują na myśl wspomnienie dzieciństwa, czułości mamy, radosną kąpiel pod okiem taty… dlatego tak chętnie pielęgnujemy nimi nasze dzieci.

2. Bambino - delikatna pielęgnacja dziecięcej skóry z 60-cio letnią tradycją

Tradycja Bambino rozpoczyna się od oliwki, której formuła oparta została na olejku arachidowym. Wkrótce do oliwki dołączył Krem ochronny Bambino. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mam, „rodzina” Bambino stopniowo powiększała się o mydło, szampon, żel do mycia, płyn do kąpieli, chusteczki i krem pielęgnacyjny. 

To, co czyni kosmetyki Bambino wyjątkowymi, to delikatne dla skóry najmłodszych pielęgnacyjne formuły. 

W zależności od rodzaju produktu są one wzbogacane o dobroczynne składniki, takie jak witaminy E, F, B3, tlenek cynku czy pantenol, a występujące w formułach kosmetyków wysokogatunkowe oleje roślinne uzupełniają ochronny płaszcz lipidowy skóry, kojąc ją i pomagając chronić przed utratą wody oraz szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Z uwagi na swoje pielęgnacyjne formuły, produkty Bambino są chętnie wybierane nie tylko przez polskie mamy, ale także polecane przez lekarzy, położnych i farmaceutów.

3. Wielopokoleniowa rodzina Bambino

Oliwka Bambino delikatnie pielęgnuje wrażliwą skórę niemowląt, dzięki zawartości wysokogatunkowych olejów roślinnych z dodatkiem stabilizowanej witaminy F (Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych). Nawilża i natłuszcza skórę, chroniąc ją przed utratą wody oraz łagodząc podrażnienia.

Mydło z lanoliną Bambino delikatnie myje i pielęgnuje, a dzięki formule z lanoliną nie wysusza skóry maluszka. Mydło Bambino należy zwilżyć wodą, a następnie nanieść na myjkę lub bezpośrednio na skórę maluszka. Kosmetyk można stosować dwa razy dziennie lub częściej.

Płyn do kąpieli Bambino dzięki pielęgnującej formule myje skórę i chroni ją przed wysuszeniem, utrzymując jej naturalny poziom nawilżenia. Pozostawia skórę miękką i gładką.

Żel do mycia ciała i włosów (2w1) Bambino - przeznaczony do częstego mycia włosów i ciała niemowląt oraz dzieci. Skutecznie myje, chroni skórę przed wysuszeniem i pozostawia czyste i miękkie włosy.

Szampon Bambino dzięki delikatnej formule zawierającej witaminę B3, myje i pielęgnuje włoski oraz działa łagodząco na skórę głowy. Pozostawia włoski czyste, miękkie i gładkie.

Krem pielęgnacyjny Bambino dzięki formule z pantenolem delikatnie nawilża i pielęgnuje skórę dzieci i niemowląt, pomagając zachować jej naturalną równowagę oraz długotrwałą ochronę przed wysuszeniem.

Krem ochronny Bambino dzięki formule z tlenkiem cynku i witaminą E pomaga zapobiega zaczerwienieniom oraz skutecznie łagodzi podrażnienia skóry. Krem chroni też przed szkodliwym wpływem środowiska.

Chusteczki pielęgnacyjne Bambino łagodnie usuwają zanieczyszczenia, nie wysuszając skóry dziecka, przynosząc uczucie świeżości oraz przyjemny zapach.

Rekomendowane ceny detaliczne:

  • Oliwka Bambino [150 ml]: 7,99zł; [300 ml]: 11,99zł
  • Mydło Bambino [90 g]: 1,70zł
  • Płyn do kąpieli Bambino [400 ml]: 8,99zł
  • Żel do mycia ciała i włosów [400 ml]: 8,99zł
  • Szampon [400 ml]: 8,99zł
  • Krem pielęgnacyjny [200ml]: 8,99zł
  • Krem ochronny [150 ml]: 7,99
  • Chusteczki pielęgnacyjne [63 szt.]: 6,49zł
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze