Atrakcje dla dzieci - Małopolska

Wczasy z dzieckiem mogą być niezapomnianym przeżyciem. Mali podróżnicy chłoną nowe widoki jak gąbka, dlatego warto odkrywać z dzieckiem nowe zakątki. Obecnie atrakcje dla dzieci w Polsce są do tego stopnia rozwinięte, że nie ma regionu, w którym nie byłoby czegoś ciekawego do zwiedzania. Co oferuje rodzicom z dziećmi Małopolska? Czy w Krakowie są miejsca, które sprawią maluchom dużo radości? W jakie miejsca warto wybrać się na wczasy z dzieckiem?

Wczasy z dzieckiem w Małopolsce

Będąc w Małopolsce, nie sposób nie zwiedzić Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na dzieciach wrażenie wywrze Grota Łokietka, czyli jaskinia znajdująca się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest tam kilka korytarzy i dwie duże sale – Rycerska i Sypialnia – oraz dwie mniejsze. W Sypialni jest łoże o rzekomo magicznej mocy. Ponadto z Grotą Łokietka wiąże się legenda o królu Polski Władysławie Łokietku, która zainteresuje niejednego podróżnika. Warto także odwiedzić Zamek w Ojcowie, w którym, jak głosi legenda, straszy. Dzieci mogą poznać historię zamku i obejrzeć wystawę "Dzieje zamku ojcowskiego". Ciekawym miejscem jest również Pustynia Błędowska, która zajmuje 32 km² i w jednej trzeciej jest pokryta piaskiem, a także Kopalnia Soli w Wieliczce. Taka wizyta wpłynie korzystnie na zdrowie, zwłaszcza alergików. Mali podróżnicy z pewnością spędzą miło czas w Parku Miniatur „Świat Marzeń”, gdzie znajdują się miniaturowe budowle, lunapark i zielony labirynt. Po zwiedzaniu maluchy mogą obejrzeć film w kinie 4D.

Polecane wideo:

Coraz większą popularność zyskują wioski tematyczne, czyli projekty nastawione na rozwój danego miejsca poprzez współpracę jego mieszkańców. Małopolska sukcesywnie wprowadza tę ideę w życie. W małopolskich Podgórkach w trakcie realizacji jest wioska bajek i rowerów, która w przyszłości może stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez małych podróżników.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Na wczasy z dzieckiem warto wybrać się do dawnej stolicy Polski. Do głównych atrakcji należą:

  • Wawel – dzieci chętnie zapoznają się z legendą o wawelskim smoku,
  • Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie – znajduje się tam aż 60 stanowisk eksperymentalnych, przy których dzieci mogą dowiedzieć się czegoś o prawach przyrody,
  • Park Jordana – miejsce spacerów i zabaw, które powinno przypaść do gustu małym podróżnikom,
  • Park Wodny – jest największy w Polsce i oferuje maluchom brodzik z atrakcjami, a także zjeżdżalnie.

Małopolska ma wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Liczba atrakcji bez przerwy rośnie, dlatego warto wybrać się tu na wczasy z dzieckiem.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

po porodzie

~mloda mama kat • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów