Atrakcje dla dzieci - Małopolska

Wczasy z dzieckiem mogą być niezapomnianym przeżyciem. Mali podróżnicy chłoną nowe widoki jak gąbka, dlatego warto odkrywać z dzieckiem nowe zakątki. Obecnie atrakcje dla dzieci w Polsce są do tego stopnia rozwinięte, że nie ma regionu, w którym nie byłoby czegoś ciekawego do zwiedzania. Co oferuje rodzicom z dziećmi Małopolska? Czy w Krakowie są miejsca, które sprawią maluchom dużo radości? W jakie miejsca warto wybrać się na wczasy z dzieckiem?

Wczasy z dzieckiem w Małopolsce

Będąc w Małopolsce, nie sposób nie zwiedzić Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na dzieciach wrażenie wywrze Grota Łokietka, czyli jaskinia znajdująca się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest tam kilka korytarzy i dwie duże sale – Rycerska i Sypialnia – oraz dwie mniejsze. W Sypialni jest łoże o rzekomo magicznej mocy. Ponadto z Grotą Łokietka wiąże się legenda o królu Polski Władysławie Łokietku, która zainteresuje niejednego podróżnika. Warto także odwiedzić Zamek w Ojcowie, w którym, jak głosi legenda, straszy. Dzieci mogą poznać historię zamku i obejrzeć wystawę "Dzieje zamku ojcowskiego". Ciekawym miejscem jest również Pustynia Błędowska, która zajmuje 32 km² i w jednej trzeciej jest pokryta piaskiem, a także Kopalnia Soli w Wieliczce. Taka wizyta wpłynie korzystnie na zdrowie, zwłaszcza alergików. Mali podróżnicy z pewnością spędzą miło czas w Parku Miniatur „Świat Marzeń”, gdzie znajdują się miniaturowe budowle, lunapark i zielony labirynt. Po zwiedzaniu maluchy mogą obejrzeć film w kinie 4D.

Polecane wideo:

Coraz większą popularność zyskują wioski tematyczne, czyli projekty nastawione na rozwój danego miejsca poprzez współpracę jego mieszkańców. Małopolska sukcesywnie wprowadza tę ideę w życie. W małopolskich Podgórkach w trakcie realizacji jest wioska bajek i rowerów, która w przyszłości może stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez małych podróżników.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Na wczasy z dzieckiem warto wybrać się do dawnej stolicy Polski. Do głównych atrakcji należą:

  • Wawel – dzieci chętnie zapoznają się z legendą o wawelskim smoku,
  • Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie – znajduje się tam aż 60 stanowisk eksperymentalnych, przy których dzieci mogą dowiedzieć się czegoś o prawach przyrody,
  • Park Jordana – miejsce spacerów i zabaw, które powinno przypaść do gustu małym podróżnikom,
  • Park Wodny – jest największy w Polsce i oferuje maluchom brodzik z atrakcjami, a także zjeżdżalnie.

Małopolska ma wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Liczba atrakcji bez przerwy rośnie, dlatego warto wybrać się tu na wczasy z dzieckiem.

Joanna Brodziak, ponad rok temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Nie bój się podróży z noworodkiem Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia. Bądź...

Wycieczki

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe jedzenie w podróży Długie podróże sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Jeśli nie zaplanujesz zdrowych posiłków wcześniej, zapewne zjesz na obiad fast food, a pomiędzy posiłkami podjadać będziesz chipsy i batoniki, popijając to wszystko napojem gazowanym....

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.

Wycieczki

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje poza granicami kraju Mając dziecko, również mozna wyjechać na wakacje - nawet poza granice kraju. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów