Trwa ładowanie...

Atrakcje dla dzieci - Małopolska

Wczasy z dzieckiem mogą być niezapomnianym przeżyciem. Mali podróżnicy chłoną nowe widoki jak gąbka, dlatego warto odkrywać z dzieckiem nowe zakątki. Obecnie atrakcje dla dzieci w Polsce są do tego stopnia rozwinięte, że nie ma regionu, w którym nie byłoby czegoś ciekawego do zwiedzania. Co oferuje rodzicom z dziećmi Małopolska? Czy w Krakowie są miejsca, które sprawią maluchom dużo radości? W jakie miejsca warto wybrać się na wczasy z dzieckiem?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Wczasy z dzieckiem w Małopolsce

Będąc w Małopolsce, nie sposób nie zwiedzić Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na dzieciach wrażenie wywrze Grota Łokietka, czyli jaskinia znajdująca się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest tam kilka korytarzy i dwie duże sale – Rycerska i Sypialnia – oraz dwie mniejsze. W Sypialni jest łoże o rzekomo magicznej mocy. Ponadto z Grotą Łokietka wiąże się legenda o królu Polski Władysławie Łokietku, która zainteresuje niejednego podróżnika. Warto także odwiedzić Zamek w Ojcowie, w którym, jak głosi legenda, straszy. Dzieci mogą poznać historię zamku i obejrzeć wystawę "Dzieje zamku ojcowskiego". Ciekawym miejscem jest również Pustynia Błędowska, która zajmuje 32 km² i w jednej trzeciej jest pokryta piaskiem, a także Kopalnia Soli w Wieliczce. Taka wizyta wpłynie korzystnie na zdrowie, zwłaszcza alergików. Mali podróżnicy z pewnością spędzą miło czas w Parku Miniatur „Świat Marzeń”, gdzie znajdują się miniaturowe budowle, lunapark i zielony labirynt. Po zwiedzaniu maluchy mogą obejrzeć film w kinie 4D.

Coraz większą popularność zyskują wioski tematyczne, czyli projekty nastawione na rozwój danego miejsca poprzez współpracę jego mieszkańców. Małopolska sukcesywnie wprowadza tę ideę w życie. W małopolskich Podgórkach w trakcie realizacji jest wioska bajek i rowerów, która w przyszłości może stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez małych podróżników.

2. Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Na wczasy z dzieckiem warto wybrać się do dawnej stolicy Polski. Do głównych atrakcji należą:

  • Wawel – dzieci chętnie zapoznają się z legendą o wawelskim smoku,
  • Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie – znajduje się tam aż 60 stanowisk eksperymentalnych, przy których dzieci mogą dowiedzieć się czegoś o prawach przyrody,
  • Park Jordana – miejsce spacerów i zabaw, które powinno przypaść do gustu małym podróżnikom,
  • Park Wodny – jest największy w Polsce i oferuje maluchom brodzik z atrakcjami, a także zjeżdżalnie.

Małopolska ma wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Liczba atrakcji bez przerwy rośnie, dlatego warto wybrać się tu na wczasy z dzieckiem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.