Trwa ładowanie...

Atrakcje dla dzieci w Bieszczadach

Bieszczady oferują turystom niesamowite krajobrazy górskie i obcowanie z dziką przyrodą. Jednak wypoczynek w tym miejscu nie oznacza wyłącznie pieszych wycieczek górskich. Wakacje w tych górach mogą być urozmaicone dzięki przejażdżkom rowerowym, przejazdom kolejką wąskotorową, wizycie w skansenie kolejowym i Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Ciekawe miejsca dla dzieci na Podkarpaciu to także liczne parki linowe, minizoo ze zwierzętami leśnymi oraz zapora wodna nad Soliną, która stwarza okazję do aktywnego wypoczynku nad wodą.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Bieszczady to przede wszystkim dzika przyroda i niepowtarzalne krajobrazy. Wypoczynek w tych górach stwarza niezwykłą okazję do obcowania z naturą, która została przekształcona przez człowieka tylko w niewielkim stopniu. Turyści, będący w Bieszczadach z dziećmi, mogą korzystać z uroków krajobrazów na różne sposoby. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mogą wraz z rodzicami jeździć na rowerach po wyznaczonych szlakach górskich bądź skorzystać z bezpiecznej jazdy samochodami terenowymi. Całe rodziny mogą także udać się do parków linowych, których kilka znajduje się w Bieszczadach. Konieczna jest także wizyta w minizoo w Lisznej, gdzie dzieci mogą zobaczyć, jak wyglądają polskie zwierzęta leśne i nakarmić niektóre z nich. Będąc w Bieszczadach nie można zapomnieć o wizycie nad Soliną, gdzie znajduje się największa w Polsce betonowa zapora wodna. Zbiornik wodny nad Soliną stwarza okazję do aktywnego wypoczynku na różne sposoby. W zimie atrakcje dla dzieci w Bieszczadach to głównie kuligi, a dla starszych dzieci jazda na nartach i snowboardzie.

2. Muzeum Dobranocek

Atrakcje turystyczne Bieszczad wiążą się nie tylko z walorami przyrodniczymi terenu. Ciekawym miejscem, które powinny zobaczyć wszystkie osoby będące z dziećmi na wakacjach w Bieszczadach, jest Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Muzeum to powstało z inicjatywy Wojciecha Jamy, który w powstanie ośrodka włożył całe serce i poświęcił na jego budowę wiele godzin pracy. Muzeum Dobranocek to dla dorosłych okazja, żeby przypomnieli sobie swoje dzieciństwo, zaś dla dzieci moment, w którym mogą poznać dawnych bohaterów bajek i kreskówek. W muzeum można zobaczyć nie tylko pacynki i lalki, które „grały” główne role w takich bajkach, jak: „Bolek i Lolek”, „Miś Coralgol”, „Miś Uszatek” i „Reksio”, ale także gry planszowe, pocztówki, gadżety związane z dobranockami oraz stare filmy wyświetlane na rzutniku przewijanym na rolce. Wizyta w Muzeum Dobranocek to obowiązkowa atrakcja turystyczna Podkarpacia. Dla dorosłych jest to sentymentalna podróż w przeszłość, dla dzieci zaś możliwość zobaczenia, że bajki nie zawsze wyglądały tak jak dziś.

3. Kolejka bieszczadzka

Jedną z atrakcji turystycznych Podkarpacia jest wycieczka najsłynniejszą w Polsce koleją wąskotorową. Przejazd taką kolejką jest dla dzieci wielką frajdą, ponieważ wagoniki są odkryte, a maluchy podczas przejażdżki mogą podziewać dziką przyrodę Bieszczad. Bieszczadzka Kolej Wąskotorowa powstała w latach 80. XIX wieku i była przed ponad 100 lat użytkowana. W 1994 roku została zamknięta, ale dzięki staraniom Fundacji Bieszczadzkiej Kolei Leśnej została ponownie otwarta. Przejazd kolejką wąskotorową może trwać może trwać od 1 godziny i 45 minut do nawet 3 godzin. Dla rodzin z dziećmi bardziej optymalny wydaje się krótszy wariant trasy Majdan-Cisna-Przysłup i z powrotem. Przejazd kolejką to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na turystów. W Majdanie można bowiem zabrać dzieci do skansenu kolejowego, w którym będą mogły obejrzeć eksponaty dotyczące historii kolei.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.