Trwa ładowanie...

Adopcja terapii - na czym polega?

Zajęcia logopedyczne i ćwiczenia integracji sensorycznej są codziennością dla dzieci z autyzmem. A przynajmniej powinny być. Dzięki nim kilkulatki mają szansę na pawidłowy rozwój. Niestety – terapie są kosztowne, a rodziców nie zawsze na nie stać. Dlatego Fundacja Mądre Główki przygotowała program Adopcja Terapii. Na czym polega?

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

- W naszym przedszkolu integracyjnym uczy się 120 dzieci, w tym 20 z autyzmem. Staramy się jak możemy, by zapewnić tym dzieciom z zaburzeniami odpowiednie terapie, ale ze względów finansowych nie zawsze to się udaje – przyznaje Anna Parjaszewska z zarządu Fundacji Mądre Główki.

Koszt jednej godziny zajęć terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami to ok. 90 zł. Zgodnie z zaleceniami, takie ćwiczenia należy wykonywać 4 razy w miesiącu. Daje to sumę ok. 3600 zł w ciągu roku szkolnego. Często rodzice nie mają takich pieniędzy.

Przeczytaj koniecznie

Właśnie z tej potrzeby zrodził się pomysł adopcji terapii autyzmu. Na czym to polega? To program pozwalający na sfinansowanie terapii danego dziecka. Osoba, której leżą na sercu problemy małych dzieci, może wpłacić na konto fundacji odpowiednią kwotę. Taka pomoc nie trafia jednak w próżnię.

- Możliwe jest wybranie dziecka, któremu chcemy pomóc. To wszystko zależy od darczyńczy – mówi Parjaszewska.

Na co przeznaczane są pieniądze? - W dużej mierze są to terapie logopedyczne i integracji sensorycznej. Na takich zajęciach, oczywiście w zależności od stopnia zaburzenia dziecka, przedszkolak pracuje z logopedą lub neurologopedą, ucząc się mówić. Specjalista terapii integracji sensorycznej z kolei pracuje np. nad zaburzeniami czucia lub nadwrażliwością na dźwięki – precyzuje Anna Parjaszewska.

Jak możemy wesprzeć dziecko? Wystarczy przyjść do Fundacji Mądre Główki, która mieści się przy ul. Jutrzenki 146 w Warszawie lub zadzwonić pod numer 22 836 31 84 i zapytać. Więcej informacji na stronie madreglowki.pl.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.