Trwa ładowanie...

ADAC stawia na techologię, która gwarantuje bezkompromisowe bezpieczństwo dzieci

Avatar placeholder
01.06.2022 10:45
ADAC stawia na techologię, która gwarantuje bezkompromisowe bezpieczństwo dzieci
ADAC stawia na techologię, która gwarantuje bezkompromisowe bezpieczństwo dzieci (Materiał Partnera)

Informacja prasowa Cybex

Producenci fotelików samochodowych dokładają wszelkich starań, by podróż dziecka była bezpieczna i komfortowa. W tym celu poddają swoje produkty szczegółowym testom, które sprawdzają ich wytrzymałość oraz właściwości ochronne. Fachową ocenę umożliwiają również ośrodki badawcze, wśród których liderem jest niemiecka organizacja ADAC.

Wybierając samochód bierzemy pod uwagę m. in. komfort podróżowania i bezpieczeństwo, decydując się np. wybraną ilość poduszek powietrznych. Czy wybierając fotelik samochodowy dla dziecka nie powinniśmy kierować się podobnymi kryteriami?

Niezależny, niemiecki automobilklub ADAC przedstawił właśnie najnowsze wyniki testów fotelików samochodowych, które przeprowadzane są dwukrotnie w ciągu roku. Do tegorocznych testów wybrano m. in. absolutną innowację 2021 roku od producenta marki CYBEX, model Anoris T i-Size – inteligentny fotelik ze zintegrowaną poduszką powietrzną chroniącą całe ciało dziecka. Model ANORIS T i-Size został uznany za przełomowe rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa przewożenia dzieci oraz najbezpieczniejszy fotelik w historii testów ADAC z ogólną oceną 1,5.

Model przeznaczony jest do przewożenia przodem do kierunku jazdy, mocowany jest za pomocą systemu Isofix i nogi stabilizującej. W razie ewentualnego wypadku zintegrowana z osłoną tułowia poduszka powietrzna zostaje aktywowana w przeciągu milisekund, napełniając się chłodnym powietrzem i tworząc powierzchnię ochronną w kształcie litery C, która osłania całe ciało dziecka. W porównaniu do tradycyjnych fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy, fotelik Anoris T i-Size prezentuje lepsze wyniki w zakresie aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa. Ponadto, w modelu zastosowano tzw. Liniowy System Ochrony Bocznej, który redukuje siły powstałe podczas uderzenia. Producent postawił na prostą, intuicyjną obsługę z systemem zabezpieczeń w postaci wskaźników LED i sygnalizatora głosowego, które informują rodzica o poprawnym montażu i zapięciu fotelika. Model przeznaczony jest dla dzieci od wzrostu 76 – 115 cm (do 6 lat, maksymalna waga 21 kg).

O CYBEX: Niemiecki producent od 2005 roku oferuje produkty, które łączą najwyższa ochronę, funkcjonalność oraz najwyższą jakość i modne wzory. Bezkompromisowe podejście w kwestii bezpieczeństwa najmłodszych podczas podróżowania sprawiło, że CYBEX, zgodnie ze swoim motto: For all tomorrow’s people stał się niekwestionowanym liderem oraz pionierem innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnych, mobilnych rodziców.

Informacja prasowa Cybex

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze