Trwa ładowanie...

Aby te pierwsze wspólne święta były HAPPY!

Płatna współpraca z marką Bella Baby Happy
Aby te pierwsze wspólne święta były HAPPY
Aby te pierwsze wspólne święta były HAPPY

Boże Narodzenie to wyjątkowe wydarzenie dla wielu osób. Szczególnie młodych rodziców, którzy po raz pierwszy spędzają ten czas z nowo narodzonym maleństwem. Jak przetrwać święta w radości i spokoju ducha? Specjalnie dla was przygotowaliśmy plan, który pozwoli uniknąć niepotrzebnych stresów.

Niezależnie od tego, czy wybieracie się do rodziny, czy zostajecie w domu, wasza pociecha powinna czuć się komfortowo podczas świąt. Dlatego warto zacząć przygotowania dużo wcześniej. Po pierwsze, by uniknąć przedświątecznej gorączki, która jest wystarczającym stresem – zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców. Po drugie, żeby w trakcie rodzinnej kolacji nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Jak spędzić święta z niemowlęciem w radosnej atmosferze?

Zróbmy plan i prośmy o wsparcie

Prezenty, zakupy, sprzątanie, ubieranie choinki – tych czynności jest naprawdę sporo. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze gotowanie potraw wigilijnych. Przygotowania do świąt wymagają lepszego niż zwykle planowania i przydzielania obowiązków. Nie bójmy się prosić o wsparcie, dlatego jeśli mamy taką możliwość, zaangażujmy do pomocy członków rodziny. Na początek warto ustalić budżet na zakupy i prezenty. W wolnej chwili, np. podczas drzemki maluszka, zróbmy listę wszystkiego, co chcemy kupić i korzystajmy ze sklepów online. Wtedy unikniemy przymusowej wyprawy do zatłoczonych miejsc. Nie eksperymentujmy w kuchni, aby zaimponować biesiadnikom. Podajmy łatwe do przyrządzenia potrawy – niekoniecznie musi być ich aż dwanaście. W razie czego możemy zamówić w cukierni gotowe ciasta.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Świąteczna atmosfera to przede wszystkim piękna choinka, ulubiona muzyka w tle oraz lampki tworzące nastrój. Musimy jednak pamiętać, że zbyt dużo bodźców zewnętrznych, takich jak głośne dźwięki czy światła, może niepokoić maluszka. Również ubierając choinkę, miejmy na względzie bezpieczeństwo dziecka. Jeżeli szkrab już siedzi lub próbuje chwytać rączkami różne przedmioty, zawieśmy plastikowe bombki zamiast szklanych. Ze względu na ogień zrezygnujmy ze świeczek i postawmy na minimalną ilość ozdób, ale w dobrym guście, np. klasyczną czerwień i złoto lub modne w tym roku pastele. Zwróćmy też uwagę na rodzaj drzewka – dobrym wyborem będzie takie z miękkimi igłami (modrzew japoński, jodła pospolita) albo choinka ekologiczna, która posłuży na wiele lat. Postawmy drzewko na specjalnym podwyższeniu lub na stole – w ten sposób zaciekawiony smyk nie będzie miał dostępu do lampek i kabli.

Zadbajmy o komfort maluszka

Nie ma słodszego widoku niż bobas w czapce Świętego Mikołaja! Ale… wybierając odświętne ubranko dla dziecka, kierujmy się przede wszystkim stroną praktyczną, a nie modą. Tiulowa sukienka i lakierowane buciki mogą wyglądać uroczo, ale czy będą wygodne dla malucha? Postawmy na przewiewne materiały i ubranko, które łatwo będzie zdjąć w czasie przewijania. Zadbajmy o to, by pociecha miała miękką, dobrze dopasowaną pieluszkę zapewniającą swobodę ruchu. Rzepy po bokach powinny się łatwo rozpinać i zapinać. Idealny komfort dają pieluszki Bella Baby Happy. Są one wyposażone w 360° Comfort System, który chroni skórę przed otarciem. Mają anatomiczny kształt oraz przewiewne pokrycie, dzięki czemu skóra może oddychać. Dobrym rozwiązaniem będą również pieluchomajtki Bella Baby Happy Pants, które wspierają dziecko w nauce samodzielności. Dla lepszej higieny użyjmy też delikatnych chusteczek Bella Baby Happy Aqua Care – w ich składzie znajduje się 99% wody oraz ekstrakt z arbuza, który łagodzi podrażnienia i daje poczucie głębokiego nawilżenia.

Przygotujmy niespodzianki

W trakcie przygotowań świątecznych warto zastanowić się, gdzie odbędzie się przyjęcie. Jeżeli wasza pociecha dopiero przyszła na świat, najrozsądniej będzie zostać w mieszkaniu. Z kilkumiesięcznym bobasem jest nieco łatwiej – można spędzić święta poza domem lub zaprosić innych członków rodziny na kolację. Zadbajmy jednak o to, by maluch stopniowo oswoił się z gośćmi – tłum nowych twarzy może wywołać niepokój, a niekiedy nawet płacz. Nie zmuszajmy dziecka, by poszło do cioci na kolana czy uśmiechało się. Najważniejsze jest to, by pociecha przez cały czas czuła bliskość mamy i taty. W czasie otwierania prezentów czuwajmy nad bezpieczeństwem dziecka i od razu chowajmy foliowe opakowania – nie powinny być w zasięgu małych rączek. Jeżeli maluch garnie się do otwierania upominków, pozwólmy mu rozerwać kolorowy papier. To dla niego świetna zabawa! Zapewne jednak największą radość sprawi mu to, co znajdzie w środku, czyli upominek w postaci zabawki. Wtedy dopiero nasz smyk będzie naprawdę HAPPY!

Płatna współpraca z marką Bella Baby Happy
Polecane dla Ciebie