Trwa ładowanie...

Ranking uczelni wyższych. Absolwenci AGH mogą się pochwalić najlepszymi zarobkami

Pracownia Ekonomiczna 2033 stworzyła ranking uczelni wyższych, których absolwenci osiągnęli sukces, a ich majątek przekracza 100 milionów euro. Wśród wyróżnionych uczelni znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Zobacz film: "Edukacja seksualna na Harvardzie"

1. Ranking polskich uczelni

Od pierwszej edycji rankingu Pracowni Ekonomicznej 2033 miejsce lidera wśród polskich uczelni, których absolwenci posiadają majątek większy niż 100 milionów euro, zajmuje Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Wykształciła ona aż 11 multimilionerów.

W tym roku jednak do pierwszego miejsca znacznie zbliżył się Uniwersytet Warszawski, który może się pochwalić dziesięcioma takimi absolwentami. W ostatnim roku przybyło tam aż sześciu multimilionerów.

Na podium znalazła się również Politechnika Warszawska z sześcioma multimilionerami. Czwarte miejsce zajął Krakowski Uniwersytet Ekonomiczny z czterema, a piąte aż trzy uczelnie: Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Łódzka, które wykształciły po trzech multimilionerów.

2. Polscy milionerzy

Siedem uczelni w Polsce może pochwalić się co najmniej trzema absolwentami, którzy posiadają majątek, który przewyższa 100 milionów euro. Trzeba zaznaczyć, że jest to znacznie większa kwota niż przed rokiem. W zeszłorocznym rankingu, by zaliczyć danego absolwenta do posiadających majątek większy niż 100 milionów euro, musiał przekroczyć 426 milionów złotych. Obecnie, ze względu na umocnienie euro, ten majątek musi być o 20 milionów większy.

"Największy wpływ na tegoroczne zmiany w rankingu mieli absolwenci, którzy posiadają udziały w spółkach z sektora IT, w szczególności tworzące gry" – piszą twórcy rankingu.

Ranking został stworzony na podstawie dostępnych informacji publicznych. Wśród nich znalazły się sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz informacje na temat zmian właścicielskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.