Trwa ładowanie...

8-letni chłopiec o mało nie udusił się pasami bezpieczeństwa. "Miał owiniętą całą szyję"

Przerażona matka chce ostrzec rodziców, po tym, jak jej 8-letni syn prawie udusił się pasem bezpieczeństwa. Chłopiec zaplątał się w pasy zwisające z sufitu.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"

1. Pasy bepieczeństwa dla dzieci

Siobhan Sherbovich wracała samochodem do domu ze swoimi dziećmi: 8-letnim Braydenem i 3-letnią Mayą. Nagle usłyszała szamotanie się na tylnym siedzeniu.

Brayden zaplątał się w zwisający z sufitu pas bezpieczeństwa i z trudem oddychał. Chwilę później posiniał na twarzy.

"Krew wypływała z jego nosa i ust, a głowa była trzykrotnie większa niż normalnie. Język wystawał mu z ust. Potem Brayden stracił przytomność" – mówi matka chłopca.

Nie mogąc uwolnić go z mechanizmu blokującego pasek, kobieta wpadła do pobliskiego salonu fryzjerskiego i złapała nożyczki. Uwolniła swojego syna i rozpoczęła resuscytację. Po chwili Brayden w końcu złapał powietrze i zapytał, co się stało.

Brayden
Brayden (Facebook)

Według raportu policji Brayden został przewieziony do Massachusetts General Hospital w Bostonie, gdzie był leczony z powodu odniesionych obrażeń.

Mimo że lekarze wydali zgodę na powrót chłopca do szkoły, jego matka powiedziała, że będzie pracował z terapeutą. Powodem jest uraz psychiczny. Chłopiec boi się wsiąść do samochodu.

2. Nożyczki w apteczce samochodowej

Siobhan mówi, że trudno jest jej przytoczyć szczegóły z tamtego dnia. Jednak stara się dzielić swoją historią, aby zwiększyć świadomość kierowców.

"Wszyscy powinni być przygotowani do przecinania pasów. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybyśmy nie byli obok salonu" - powiedziała.

Brayden
Brayden (Facebook)

Amy Artuso, starszy kierownik programu ds. Bezpieczeństwa transportu w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa (NSC), zgodziła się z radą Siobhan Sherbovich.

"NSC zaleca wszystkim kierowcom przechowywanie przecinaka pasów bezpieczeństwa w bezpiecznym miejscu w samochodzie. Narzędzie powinno być częścią zestawu ratunkowego" – powiedziała Artuso.

Jalesa Campbell z Safety.com, zaleca, aby przed zakończeniem korzystania z fotelika samochodowego zrobić dziecku szkolenie na temat pasów bezpieczeństwa. Według danych w USA od 1990 roku odnotowano 11 zgonów spowodowanych uduszeniem przez pasy bezpieczeństwa.

"Kiedy dzieci są gotowe do przejścia na tradycyjny pas bezpieczeństwa, ważne jest, aby wiedziały, jak działa" – powiedziała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.