Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

5 rzeczy, które kocham w macierzyństwie

Macierzyństwo ma swoje dobre i mniej pozytywne strony. Są jednak takie momenty, że blask przysłania cień.

Zobacz film: "Czym jest wsparcie dla rodziców?"

1. Poranki

Uwielbiam poranki, szczególnie te, kiedy uda mi się wstać przed wszystkimi. Jest wtedy cicho i jakoś tak sielsko. W takich chwilach lubię posiedzieć w ciszy zawinięta w kołderkę, patrząc na rozanielone oblicze mojego śpiącego pierworodnego. Takie poranki nie zdarzają się często, powiedziałabym nawet, że należą do rzadkości, ale czasem przy odrobinie szczęścia się udaje. Patrzę wtedy na buzię swojego dziecka i wszystko mija, zmęczenie, zdenerwowanie i zły humor. Jest spokój, cisza i relaks.

2. Niespodzianki

Ogólnie nie lubię być zaskakiwana. Jednak takie niespodzianki, jakie potrafi zrobić dziecko, mogłabym przeżywać codziennie. Każdego niemal dnia zdumiewa mnie to, jak wiele już umie, jakie postępy zrobił i zastanawiam się tylko, kiedy to się stało. Jeszcze tydzień temu nie umiał sam zdjąć bluzy, a teraz raz, dwa i bluzy już nie ma. Nie tak dawno denerwował się, że nie potrafi zbudować wieży, a dziś sam pokazuje, jaka ma być i bez trudu układa klocki jeden na drugim. To coś niesamowitego, jak dziecko potrafi zaskakiwać.

3. Śmiech

Śmiech dziecka ma w sobie coś magicznego i zaraźliwego. Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, z jak wielu rzeczy można się śmiać. Zbyt często o tym zapominamy. Kiedy śmieje się dziecko, świat przestaje być taki szary, zaczynamy widzieć go w bardziej optymistycznych barwach. Dla mnie śmiech dziecka jest najlepszym lekarstwem na obniżony nastrój.

4. Dźwięk słowa "mama"

Kocham dźwięk tego słowa i to, w jaki sposób wymawia je moje dziecko. Kiedy pierwszy raz je usłyszałam, wszystko się zmieniło i nic już nie było takie samo. Ja i moje priorytety w jednej chwili przeszły prawdziwą rewolucję. Nie wiem, w jaki sposób, ale gdy słyszę "mama", czuję się niezwyciężona, jakbym miała super moc.

5. Wieczory

Lubię także wieczory, kiedy siedzę na kanapie z kubkiem herbaty w ręku i mogę sobie powiedzieć, że to był dobry dzień, że dałam z siebie wszystko.

Przeczytaj także

5 rzeczy, które kocham w macierzyństwie
5 rzeczy, które kocham w macierzyństwie

Każda matka ma inne top pięć rzeczy, które są blaskami rodzicielstwa. To dzięki nim człowiek nie wariuje od odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Pozwalają przetrwać ciężkie chwile, które zdarzają się każdemu rodzicowi.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.