Trwa ładowanie...

300+ na wyprawkę szkolną. Rusza program "Dobry start". Kto może złożyć wniosek?

Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, już od środy możesz składać wniosek o dofinansowanie na wyprawkę. Jednak 300+ nie będzie dla każdego. Kto zatem może starać się o świadczenie?

Zobacz film: "Rozpoczęcie matur 2020"

1. Świadczenie na wyprawkę szkolną

Ważna informacja dla rodziców dzieci w wieku szkolnym: od 1 lipca można składać wnioski o 300 zł. To dofinansowanie jest przeznaczone na wyprawkę szkolną.

300+ na wyprawkę szkolną. Rusza program "Dobry start"
300+ na wyprawkę szkolną. Rusza program "Dobry start" (Getty Images)

Jak złożyć wniosek o 300+?

Od 1 lipca wnioski można składać tylko przez internet, ale od 1 sierpnia urzędy umożliwią składanie wniosków o 300+ również w wersji papierowej.

Im wcześniej złożymy wniosek, tym większa szansa, że pieniądze wpłyną na nasze konto jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

2. Kto może starać się o 300+?

Dofinansowanie wyprawki szkolnej jest częścią rządowego programu "Dobry start". To świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia (mogą skorzystać także uczniowie szkół policealnych i dla dorosłych).

Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24. roku życia.

300+ nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola oraz studentom.

Zobacz również: Bon turystyczny. Kto może się starać o 500+ na wakacje? Wszystkie informacje dotyczące nowego świadczenia

3. Kto może złożyć wniosek o 300+?

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub faktyczny dziecka. Od 1 lipca wniosek można złożyć na stronie rządowej, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Od 1 sierpnia wniosek można złożyć w papierowej wersji w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy. Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

4. Do kiedy wniosek o 300+?

Wniosek o 300+ można składać do 30 listopada.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Zobacz również: Bon 1000+ i wakacje 2020 - jak będą wyglądać? Gdzie można pojechać? Co z obozami i koloniami?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.