Trwa ładowanie...

Lublin: 3-letnie dziecko prosiło sąsiadów o jedzenie. Matka dziecka była na libacji alkoholowej

3-letnie dziecko spacerowało po ulicy, zaczepiając przechodniów. Matka dziecka w tym czasie przebywała na libacji alkoholowej.

Zobacz film: "Przemoc w rodzinie - poruszająca historia tragicznego dzieciństwa"

W minioną sobotę 9 września, po godz. 17.00 policja w Lublinie otrzymała zgłoszenie dotyczące zakłócania spokoju w jednym z bloków przy ul. Kunickiego. Dodatkowo, po klatce schodowej miało się błąkać dziecko bez opieki.

Zobacz również:

Na miejsce skierowano Przyjazny Patrol, z uwagi na sytuację, która opisano w zgłoszeniu. Pod wskazanym adresem pojawił się psycholog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Rodzice narażają życie 3-letniej córki na niebezpieczeństwo. Wszystko po to, aby mogła być zdrowa. Nazywają ją "małą mumią"
Rodzice narażają życie 3-letniej córki na niebezpieczeństwo. Wszystko po to, aby mogła być zdrowa. Nazywają ją "małą mumią" [3 zdjęcia]

3-letnia dziewczynka cierpi na rzadką chorobę. Sprawia ona, że musi chodzić owinięta w bandaże. Każdy...

zobacz galerię

Wysłanemu patrolowi nie chciano otworzyć drzwi. Na klatce schodowej nie było już także dziecka, które według zgłaszającego, miało się tam znajdować. Patrol zaczął poszukiwania. 3-letnia dziewczynka została znaleziona w jednym z sąsiednich mieszkań, gdzie zapukała i poprosiła o coś do jedzenia.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Dziewczynka została zbadana przez ratowników medycznych. Przekazano ją pod opiekę cioci. Po pewnym czasie policji udało się dostać do mieszkania, gdzie trwała impreza. W środku była 25-letnia matka pozostawionej dziewczynki. Kobieta była tam w towarzystwie 4 mężczyzn. Badanie alkomatem wykazało, że miała ponad 1 promil alkoholu we krwi. Została zatrzymana przez policję i przewieziona na komendę. Tam dostała czas na wytrzeźwienie.

Trwają procedury wyjaśniające sytuację. Obecnie śledczy sprawdzają, czy zachowanie matki nie naraziło 3-letniego dziecka na niebezpieczeństwo. Sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.