Trwa ładowanie...

12-latek popełnił samobójstwo. Był prześladowany za homoseksualizm

Avatar placeholder
20.12.2021 16:03
12-latek popełnił samobójstwo. Był prześladowany za bycie gejem
12-latek popełnił samobójstwo. Był prześladowany za bycie gejem (Facebook)

Kiedy 12-letni Eli przyznał się, że jest gejem, spotkał się z atakiem rówieśników. Prześladowania, słowne upokorzenia oraz próby ośmieszenia, skończyły się tragicznie. Chłopiec popełnił samobójstwo.

spis treści

1. Orientacja seksualna przyczyną upokorzeń

Debbey Fritchley, mama 12-latka, przyznaje, że kiedy tylko syn powiedział rodzicom o swojej orientacji, został zaakceptowany.

- Powiedzieliśmy mu, że to nic złego, kochamy go i będziemy go wspierać – mówiła kobieta w rozmowie z "The Sun".

Zobacz film: "Smog negatywnie wpływa na przebieg COVID-19"

Początkowo akceptacja rodziców dodała otuchy chłopcu do tego stopnia, że czuł się pewnie i przyznał się w szkole, że jego orientacja jest inna niż większości rówieśników. I właśnie wtedy zaczęły się kłopoty. Chłopiec stawał się przygnębiony i osowiały. Wkrótce przyznał rodzicom, że jedna z koleżanek na jego widok wykrzykuje hasła obrażające osoby LGBTq+ i straszy go piekłem. Początkowo zbywał je drwinami.

- W końcu zaczął słyszeć coraz to gorsze rzeczy na swój temat. Prosił o rozmowę i obiecaliśmy, że porozmawiamy po święcie Dziękczynienia. Kiedy 25 listopada weszłam do jego pokoju, zastałam go martwego – mówi Debbey.

12-latek popełnił samobójstwo. Był prześladowany za bycie gejem
12-latek popełnił samobójstwo. Był prześladowany za bycie gejem (Facebook)

2. Organizacja zwiększająca świadomość

Rodzice Eliego dzielą się przeżytą tragedią z mediami, aby ostrzec innych rodziców.

- Założyliśmy organizację, która zajmuje się edukacją seksualną dzieci w wieku szkolnym. Staramy się tłumaczyć, że orientacja seksualna nie jest powodem do szykanowania i nienawiści. Nie chcemy, aby kiedykolwiek inni rodzice musieli przeżywać taką tragedię, jak my – podkreśla Debbey.

Kobieta dodała, że nie oczekuje od władz gimnazjum ukarania uczniów, którzy skrzywdzili jej syna.

- Chcę, aby byli edukowani na temat tego, co zrobili, i chcę, żeby mogli rozpowszechniać świadomość. Wiedzą, co zrobili i choć mojemu synowi nie przywróci to życia, być może ocali to inne istnienia – kończy mama Eliego.

3. Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli zauważysz u siebie albo bliskich niepokojące zmiany w zachowaniu – obniżony nastrój, problemy ze snem, utratę zainteresowań, brak zadowolenia z życia, niechęć do życia, zamartwianie się, niepokój itp. – nie zwlekaj, tylko porozmawiaj ze specjalistą.

Jeżeli potrzebujesz rozmowy z psychologiem przez telefon, dzwoń pod:

  • Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123; czynny codziennie od 14:00 do 22.00.

  • Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01; czynny od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20.00, dyżurują tu też lekarz psychiatra i seksuolog.

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00; czynny w środy i czwartki od 17:00 do 19.00.

  • Telefon Zaufania Młodych 22 484 88 04; czynny od poniedziałku do soboty od 11:00 do 21.00.

  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111; czynny całodobowo 7 dni w tygodniu.

Pomoc znajdziesz też w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Są one nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Najbliższy ośrodek znajdziesz przez internet. OIK-i działają w większości całodobowo, jest tam możliwość rozmowy telefonicznej czy bezpłatnego umówienia się na spotkanie z psychologiem, interwentem kryzysowym, prawnikiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze