12-latek popełnił samobójstwo. Był prześladowany za homoseksualizm
Kiedy 12-letni Eli przyznał się, że jest gejem, spotkał się z atakiem rówieśników. Prześladowania, słowne upokorzenia oraz próby ośmieszenia, skończyły się tragicznie. Chłopiec popełnił samobójstwo.
1. Orientacja seksualna przyczyną upokorzeń
Debbey Fritchley, mama 12-latka, przyznaje, że kiedy tylko syn powiedział rodzicom o swojej orientacji, został zaakceptowany.
- Powiedzieliśmy mu, że to nic złego, kochamy go i będziemy go wspierać – mówiła kobieta w rozmowie z "The Sun".
Początkowo akceptacja rodziców dodała otuchy chłopcu do tego stopnia, że czuł się pewnie i przyznał się w szkole, że jego orientacja jest inna niż większości rówieśników. I właśnie wtedy zaczęły się kłopoty. Chłopiec stawał się przygnębiony i osowiały. Wkrótce przyznał rodzicom, że jedna z koleżanek na jego widok wykrzykuje hasła obrażające osoby LGBTq+ i straszy go piekłem. Początkowo zbywał je drwinami.
- W końcu zaczął słyszeć coraz to gorsze rzeczy na swój temat. Prosił o rozmowę i obiecaliśmy, że porozmawiamy po święcie Dziękczynienia. Kiedy 25 listopada weszłam do jego pokoju, zastałam go martwego – mówi Debbey.
2. Organizacja zwiększająca świadomość
Rodzice Eliego dzielą się przeżytą tragedią z mediami, aby ostrzec innych rodziców.
- Założyliśmy organizację, która zajmuje się edukacją seksualną dzieci w wieku szkolnym. Staramy się tłumaczyć, że orientacja seksualna nie jest powodem do szykanowania i nienawiści. Nie chcemy, aby kiedykolwiek inni rodzice musieli przeżywać taką tragedię, jak my – podkreśla Debbey.
Kobieta dodała, że nie oczekuje od władz gimnazjum ukarania uczniów, którzy skrzywdzili jej syna.
- Chcę, aby byli edukowani na temat tego, co zrobili, i chcę, żeby mogli rozpowszechniać świadomość. Wiedzą, co zrobili i choć mojemu synowi nie przywróci to życia, być może ocali to inne istnienia – kończy mama Eliego.
3. Gdzie szukać pomocy?
Jeżeli zauważysz u siebie albo bliskich niepokojące zmiany w zachowaniu – obniżony nastrój, problemy ze snem, utratę zainteresowań, brak zadowolenia z życia, niechęć do życia, zamartwianie się, niepokój itp. – nie zwlekaj, tylko porozmawiaj ze specjalistą.
Jeżeli potrzebujesz rozmowy z psychologiem przez telefon, dzwoń pod:
Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123; czynny codziennie od 14:00 do 22.00.
Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01; czynny od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20.00, dyżurują tu też lekarz psychiatra i seksuolog.
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00; czynny w środy i czwartki od 17:00 do 19.00.
Telefon Zaufania Młodych 22 484 88 04; czynny od poniedziałku do soboty od 11:00 do 21.00.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111; czynny całodobowo 7 dni w tygodniu.
Pomoc znajdziesz też w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Są one nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Najbliższy ośrodek znajdziesz przez internet. OIK-i działają w większości całodobowo, jest tam możliwość rozmowy telefonicznej czy bezpłatnego umówienia się na spotkanie z psychologiem, interwentem kryzysowym, prawnikiem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl