Trwa ładowanie...

Zostawili pięcioro małych dzieci w mieszkaniu. Sąsiadka zawiadomiła policję

W środę 12 stycznia śródmiejscy policjanci z komendy przy ulicy Wilczej w Warszawie interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Andersa. W lokalu przebywało 5 dzieci. Okazało się, że rodzice pozostawili je bez opieki. Sąsiadka zawiadomiła policję. Opiekunów dzieci nadal nie odnaleziono.

Zobacz film: "Bezdech senny mylony z ADHD"
spis treści

1. Sąsiadka wezwała policję

W mieszkaniu przy ulicy Andersa przebywało pięcioro dzieci w wieku od roku do dziewięciu lat. Były pozostawione bez opieki. Dopiero sąsiadka zaalarmowana przez jedno z nich zawiadomiła policję:

- Zawiadomienie wpłynęło do nas od sąsiadki, ponieważ jedno z dzieci wyszło z mieszkania i poprosiło, żeby się nimi zająć - poinformował Robert Szumiata, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Zostawili pięcioro małych dzieci w mieszkaniu
Zostawili pięcioro małych dzieci w mieszkaniu (Getty Images)

2. Nadal nie udało się odnaleźć rodziców

Zgodnie z informacjami podawanymi przez TVN24 na miejsce, poza policją przyjechały karetki i straż miejska. Maluchy przewieziono do szpitala na badania. Następnie mają trafić do placówki opiekuńczej:

- Dzieci udały się z policjantami ze Śródmieścia do szpitala na profilaktyczne badania. Cała piątka trafi do placówek opiekuńczych wskazanych przez odpowiednią instytucję - zaznaczył Robert Szumiata.

W czwartek 13 stycznia Robert Szumiata poinformował, że dzieci trafiły do różnych placówek opiekuńczych, ponieważ w jednej nie było miejsca. Najmłodsze z nich z powodu problemów zdrowotnych odwieziono do szpitala.

Policja podaje, że nadal nie udało się odnaleźć rodziców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.