Trwa ładowanie...

Zostawiła w domu 3-letnią córeczkę. Pijana wsiadła za kierownicę

Nie tak dawno na naszym serwisie pojawił się artykuł o tragedii, do której doszło u naszych wschodnich sąsiadów. 20-letnia Ukrainka pozostawiła w mieszkaniu swoje dzieci w wieku 1 oraz 2 lat i wyjechała na osiem dni do swojego kochanka. W tym czasie nikt nie sprawował nad nimi opieki, nie miały one także zapewnionego jedzenia ani światła. Po upływie sześciu dni jej roczny synek zmarł.

Zobacz film: "Rozwój odporności u dzieci"

Zostawiła małe dzieci bez jedzenia i światła, wyjechała z kochankiem na 8 dni. Skutki były tragiczne
Zostawiła małe dzieci bez jedzenia i światła, wyjechała z kochankiem na 8 dni. Skutki były tragiczne [4 zdjęcia]

Zaniedbania, jakich mogą się dopuścić rodzice względem dzieci, nie znają granic. 20-letnia kobieta z...

zobacz galerię

Kolejnym nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się 30-letnia mieszkanka Bielsko-Białej. We wtorek 21 lutego 2017 r. policjanci zatrzymali ją po tym, gdy doprowadziła do kolizji drogowej. Kobieta wjechała samochodem do przydrożnego rowu melioracyjnego. Badanie alkomatem wykazało, że wsiadła za kółko, mając we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Jak powiedziała policjantom, w mieszkaniu zostawiła samotnie swoją 3-letnią córkę. Funkcjonariusze wraz z matką udali się pod adres, który wskazała. Mimo późnej godziny, dziewczynka jeszcze nie spała. Na szczęście nic jej się nie stało i została przekazana pod opiekę cioci.

30-latka odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grożą jej dwa lata pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd rodzinny rozpatrzy materiały w sprawie braku należytej opieki nad dzieckiem.

Ciekawość i nieświadomość dziecka mogą doprowadzić do nieszczęścia w sytuacji, kiedy pozostanie ono bez opieki. W jakim wieku można zostawić dziecko samo w domu?

Nie jest to ujęte w prawie wprost, jednak wg art. 106 Kodeksu wykroczeń zostawienie dziecka do lat 7 bez opieki w sytuacji, w której może dojść do zagrożenia (wzniecenie pożaru itp.) podlega karze grzywny lub nagany.

Zdaniem psychologów, nie jest zalecane zostawienie w domu dziecka, które ma mniej niż 10 lat. Jeśli nawet zamierzamy 10-latka lub starsze dziecko pozostawić bez opieki, należy wcześniej je do tego przygotować. Powinniśmy poinformować pociechę za ile wrócimy, jakich przedmiotów nie można używać, co należy zrobić w razie niebezpieczeństwa i komu może otwierać drzwi.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.