Przejdź na WP

Szczecin. Nie żyją dwaj chłopcy, którzy wpadli pod lód

Nie udało się uratować życia dwóch chłopców (byli kuzynami), pod którymi na zbiorniku wodnym w Szczecinie załamał się lód. Walka o życie 7- i 11-latka trwała 10 godzin.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"

Chłopcy weszli na lód we wtorek 21 lutego 2017 r. ok. godziny 13. Jak relacjonował świadek, grali oni w piłkę, jednak po zabawie zaczęli chodzić po zamarzniętym zbiorniku.

W pewnym momencie mężczyzna zauważył, że pod chłopcami załamał się lód. Po nieudanej próbie wydostania ich z wody, zawiadomił służby ratunkowe. Około godziny 14 dzieci zostały wyłowione i przewiezionie do szpitala w stanie krytycznym.

10 najlepszych domowych sposobów na przeziębienie
10 najlepszych domowych sposobów na przeziębienie [12 zdjęć]

Okazuje się, że babcine metody na przeziębienie są całkiem skuteczne. Złagodzenie choroby może być łatwe...

zobacz galerię
Szczecin. Nie żyją dwaj chłopcy, którzy wpadli pod lód
Szczecin. Nie żyją dwaj chłopcy, którzy wpadli pod lód

"Mimo starań i wysiłków lekarzy, chłopców nie udało się uratować. Ich serca nie podjęły pracy. Rodzina jest objęta opieką szpitalnego psychologa" - we wtorek przed północą poinformowała rzeczniczka prasowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Szczecinie, Bogna Bartkiewicz.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.