Trwa ładowanie...

Raj na ziemi? Mężczyzna ma żonę i dwie kochanki

Dla niektórych sytuacja pewnego mężczyzny z Niemiec może wydawać się rajem na ziemi, dla innych będzie to pewnie układ nie do przyjęcia – 35-latek ma nie tylko żonę, ale również… dwie kochanki. Prawdopodobnie nie jest to odosobniony przypadek, ale zaskakującym elementem tej historii jest fakt, że wszystkie panie doskonale o sobie wiedzą i się akceptują. Jak to możliwe?

Zobacz film: "Oto, co się dzieje w organizmie, gdy rezygnujemy z seksu"

spis treści

1. Jedna żona, dwie kochanki

Para, która pobrała się w 2012 r. i postanowiła żyć w otwartym małżeństwie to Marco Santos Silva i Daniela Silva. Od początku wiedzieli, że wybiorą taką formę związku, ponieważ od zawsze chcieli wypróbować właśnie taki model życia. Siedem lat później, Marco poznał na jednej z imprez urzędniczkę Jessicę i sprzedawczynię Kamilę. Niedługo później kobiety zdały sobie sprawę, że obie są zainteresowane młodym influencerem, ale jednocześnie żadna z nich nie chciała tworzyć związku z kobietą. Postanowili zatem wstąpić w związek zwany "Vee". Oznacza to, że obie panie są zaangażowane w romantyczny związek z Marco, ale nie ze sobą nawzajem. Taki układ jest jednym z przykładów poliamorii.

Marco Santos Silva z kochankami
Marco Santos Silva z kochankami (East News)

2. Poliamoria

Poliamoria to połączenie dwóch słów: greckiego "poly", czyli "wiele" oraz łacińskiego "amor", czyli "miłość". Wielomiłość, jak inaczej nazywana jest poliamoria, rozumiana jest jako posiadanie lub pragnienie posiadania związków romantycznych z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie, przy założeniu pełnej świadomości o sobie każdej ze stron. W tego rodzaju związkach kładzie się nacisk na więzi emocjonalne oraz otwartość i szczerość w swoich działaniach.

Opisany w tej historii związek to odmiana poliamorii nazywana związkiem "Vee" od litery "v", w którym jedna osoba jest tzw. spójnikiem lub obrotowym randkującym z dwoma osobami, które nie sobą ze sobą związane ani emocjonalnie, ani seksualnie. Mogę się one wcale nie znać lub działać tylko na zasadzie pobieżnej znajomości, lub, tak jak w tej historii, mogą być dobrymi przyjaciółmi.

Związek "Vee" to przykład poliamorii
Związek "Vee" to przykład poliamorii (East News)

3. Miłość ponad konwenanse

Pomimo niechęci bohaterek historii do stworzenia romantycznego związku, cała trójka uwielbia spędzać ze sobą czas. Razem chodzą na spacery i imprezy, a w przyszłości marzą o wspólnym mieszkaniu – Marco dzieliłby czas między swój dom, który stworzył z żoną i dwójką dzieci a domem, w którym mieszkałby razem z Jessicą i Kamilą. Na szczęście, wszyscy w tym niecodziennym układzie akceptują takie rozwiązanie, włącznie z żoną Danielą i ich wspólnymi dziećmi, tym samym wynosząc miłość ponad konwenanse. Marco i jego dwie kochanki z optymizmem patrzą w przyszłość i obecnie planują symboliczną ceremonię zaślubin, by wyrazić swoją miłość oraz zakładają powiększenie rodziny, ponieważ zarówno Jessica, jak i Kamila marzą o swoich dzieciach.

Marco z Jessicą i Kamilą
Marco z Jessicą i Kamilą (East News)

Niestety nie wszyscy są tak wyrozumiali, jak rodzina Marco. Ludzie często po prostu gapią się na trójkę zakochanych np. podczas okazywania sobie uczuć publicznie, na zmianę raz z jedną, a raz z drugą kochanką. Kobiety obserwujące taką scenę są raczej przerażone, podczas gdy mężczyźni najczęściej wyglądają na… zazdrosnych. Marco nawet otrzymuje wiadomości od panów, którzy chcą, by zdradził im sekret, jak zakomunikować swoim żonom chęci wstąpienia w związek poliamoryczny bez rozwodu.

Wydaje się, że gdyby Marco rzeczywiście miał tajemny sposób na takie układy, mógłby spokojnie porzucić swoją pracę na co dzień i zostać milionerem.

Warto dodać, że poliamoria nie jest praktyką zakazaną w krajach europejskich, ale na pewno dla wielu Europejczyków jest rozwiązaniem po prostu nie do przyjęcia.

Natomiast poligamia, czyli pozostawanie w związku małżeńskim więcej niż z jedną osobą jest w Polsce (i nie tylko) czynem karalnym, który podlega odpowiedzialności karnej. Więcej szczegółów znajduje się tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.