Przejdź na WP

Zbiórka na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka

Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka to nie tylko instytut naukowy, jednostka badawczo-rozwojowa i szpital, ale także miejsce poświęcone pamięci najmłodszych ofiar II wojny światowej. CZD jest obecnie uważne za jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce. Czego więc brakuje instytutowi?

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

1. Instytut – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka

W szpitalu znajduje się profesjonalny sprzęt diagnostyczny, medyczny i rehabilitacyjny, a sale wyposażone są w urządzenia ratujące życie. Centrum chwalone jest również za personel medyczny posiadający najlepsze kwalifikacje i stosujący innowacyjne metody leczenia dzieci.

Pieniądze, które przeznaczone są na instytut nie wystarczają jednak na niezbędne wydatki. Władze nie mają możliwości realizowania wszystkich potrzeb placówki. Muszą podejmować bardzo poważne decyzje, czy pieniądze skierować na bezpośrednie ratowanie życia dzieci czy na doposażenie szpitala. Z tego powodu np. brakuje karetek.

Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka posiada doświadczonych i przewidujących kierowców, którzy niestety nie mogą w pełni wykazywać swoich umiejętności z powodu braku floty karetek. Karetki są niezbędne nie tylko do pomocy w wypadkach, ale także do transportu sanitarnego, przewozu chorych, niepełnosprawnych, noworodków w inkubatorach, transportu leków i odżywek do karmienia zewnątrzjelitowego.

Zbiórka na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka
Zbiórka na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka (pomocsieliczy)

2. Zbiórka na karetkę

Każda z karetek CZD tygodniowo pokonuje około 6 tys. kilometrów. Niektóre z nich przejechały już ponad pół miliona kilometrów. Kierowcy i mechanicy dbają o to, by każda z nich była całkowicie sprawna, w ten sposób jeszcze nigdy nie zawiedli swoich małych pacjentów.

Centrum Zdrowia Dziecka potrzebuje jednak nowej karetki, ponieważ te, które pokonały już tak ogromne dystanse, pewnego dnia nie będą nadawały się do ratowania ludzi. Nowy pojazd kosztuje ponad 120 00 złotych, do tego potrzebny jest jeszcze sprzęt i podłączenie do gazów medycznych, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, a także dezynfekcja auta. Dodatkowa koszt to przegląd certyfikujący pojazd sanitarny.

Jeśli chcesz pomóc pacjentom Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka dołącz do zbiórki na stronie pomocsieliczy.pl Obecnie na zbiórkę wpłynęło zaledwie 17 310 zł, cel to 350 000. To jedynie 5 proc. całej sumy. Warto, aby każdy z nas wpłacił nawet symboliczną sumę. To naprawdę szczytny cel!

Istnieje możliwość przekazania 1% podatku z przeznaczeniem na zakup karetki. W formularzu PIT należy w rubryce 308 wpisać numer KRS 0000140007 a w rubryce 310 wpisać cel szczegółowy "Karetka dla CZD".

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.