Trwa ładowanie...

Zawiadomili policję, bo urzędnik nie chciał udzielić im ślubu bez maseczek. Sami zostali ukarani

Młoda para z Tarnobrzegu raczej nie spodziewała się takiego obrotu spraw, kiedy wzywała policję po tym, jak urzędnik stanu cywilnego odmówił im wejścia na salę i udzielenia ślubu, ponieważ nie mieli maseczek ochronnych. Po przyjeździe funkcjonariuszy sami zostali ukarani za niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

Zobacz film: "Koronawirus u dzieci"

1. Para młoda bez maseczek

Przypomnijmy, że w całym kraju, w przestrzeni publicznej, w tym również na zewnątrz, obowiązuje nakaz noszenia maseczek w związku z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Policja podczas patroli sprawdza, czy przestrzegane są przepisy bezpieczeństwa, a także – co istotne – ma prawo ukarać łamiących te przepisy.

Mimo wzrostu zakażeń, nieustannych apeli ekspertów i przepisów zakładających możliwość otrzymania wysokiej kary, wciąż są osoby, które maseczek nie noszą. Na przykład para młoda z Tarnobrzegu, która postanowiła pojawić się w urzędzie stanu cywilnego przy Sandomierskiej bez masek.

Gdy urzędnik przekazał, że nie może ich wpuścić do budynku, a co za tym idzie: udzielić ślub, nie kryli oburzenia. Postanowili powiadomić o tym zajściu policję – prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy z konsekwencji tego, co właśnie robią lub kompletnie zapominając o obowiązujących przepisach.

"Policjanci odebrali zgłoszenie od 28-latka, który wraz ze swoją 26-letnią narzeczoną nie zostali wpuszczeni na ceremonię własnych zaślubin, ponieważ oboje nie mieli masek" – relacjonowała podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

2. Policja interweniuje, a para nie ustępuje

Gdy policja pojawiła się na miejscu i nakazała parze założyć maseczki, młodzi nadal nie ustępowali. Co ciekawe, reszta gości zaproszonych na uroczystość była zaopatrzona w maski oraz przyłbice. Dlaczego zatem przyszłe małżeństwo nie chciało się zabezpieczyć?

O tym podkarpacka policja nie poinformowała. Wiemy jednak, że funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie pary i skierowali je do sądu rejonowego. Para była wśród 11 ukaranych osób z Tarnobrzegu podczas minionego weekendu, które nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń. Jednocześnie policjanci apelują o przestrzeganie restrykcji w związku z trwającą pandemią COVID-19 dla wspólnego bezpieczeństwa, aby uniknąć zakażenia.

Zobacz także: Naukowcy chcą, aby szkoły pomagały monitorować zakażenia koronawirusem u uczniów. "To może spowolnić rozwój pandemii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.