Trwa ładowanie...

Zamarła, gdy otworzyła tubkę. "Mus jabłkowy z dodatkiem grzyba"

 Karolina Rozmus
08.12.2023 08:28
Zamarła, gdy otworzyła tubkę. "Mus jabłkowy z dodatkiem grzyba"
Zamarła, gdy otworzyła tubkę. "Mus jabłkowy z dodatkiem grzyba" (East News, X)

Posiłki w formie musów zamkniętych w tubce biją rekordy popularności, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowych produktów. Wszystko po to, by było wygodnie i szybko, a przy tym zdrowo. Pewna internautka przekonała się jednak, że rzeczywistość może być zgoła odmienna.

spis treści

1. Skład nie zdradzi całej prawdy

Rodzice powinni pamiętać o uważnym studiowaniu składów owocowych tubek, bo mogą się w nich znaleźć zakazane w diecie dziecka dodatki, m.in. tauryna, guarana czy kofeina. Choć to produkty nieprzeznaczone dla maluchów, to z uwagi na łudząco podobny wygląd opakowania, o pomyłkę nietrudno. Niektóre z owocowych musów mogą też być źródłem konserwantów, barwników bądź syropu glukozowo-fruktozowego.

Co jeszcze może znaleźć się w owocowym musie? Boleśnie przekonała się o tym pewna mama, która po zdjęciu z tubki zakrętki odkryła… pleśń.

W musie owocowym odkryła szkodliwą dla zdrowia pleśń
W musie owocowym odkryła szkodliwą dla zdrowia pleśń (Twitter)
Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 2"

"Mama kupiła DZISIAJ ten mus z owolovo i prawie dziecko to wypiło, gdybym nie zauważyła. Obrzydliwe, co to jest, fu" - pisze rozemocjonowana użytkowniczka o nicku @adooore_me.

Dodała, że mus nie był przeterminowany. W jednym z komentarzy doprecyzowała również, że opakowanie nie było uszkodzone.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Niektórzy zwrócili ironicznie uwagę na określenie "premium" na opakowaniu. "Mus jabłkowy z dodatkiem grzyba" - napisał inny. Komentujący upewniali się również, że mus nie został otwarty w sklepie i odłożony na półkę przez nieuczciwego klienta. Autorka wpisu podkreślała jednak, że problem nie tkwi w wadliwym opakowaniu.

Emocje pod postem próbowała studzić pewna internautka. "Rozumiem obrzydzenie, ale błagam, bez hejtu, bo specjalnie takiego musu nie wepchnęli do opakowania. Zdarza się, i to wręcz dobrze świadczy o produkcie, bo nie ma w sobie masy chemii. Oprócz tego polecam musy na łyżeczkę wykładać albo najpierw na ręce sprawdzić, czy chusteczce" - doradziła.

2. Alternatywa dla słodyczy, idealne na mały głód

Przetarte owoce mogą być źródłem witamin i minerałów, najczęściej stanowią też zdrową alternatywę dla słodyczy. Jeżeli nie zawierają dodanego cukru bądź syropu glukozowo-fruktozowego, barwników i konserwantów, mogą faktycznie ratować malucha przed głodem, który atakuje podczas spaceru czy między posiłkami w domu.

Warto pamiętać, że owocowe tubki powinny pojawiać się w diecie dziecka tylko sporadycznie. Owoce są bogatym źródłem naturalnego cukru, to jest fruktozy, a te w postaci musu nie zawierają zbyt wiele dobroczynnego błonnika. Ten odpowiada między innymi za spowolnienie wchłaniania cukru i nie powoduje wahań glukozy we krwi. Zamiast owocowego musu lepiej podać dziecku owoc, jeśli mamy więcej czasu, można również przygotować taki mus samodzielnie. W ten sposób będziemy mieć pewność, że jest zdrowy i bezpieczny dla dziecka.

Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze