Trwa ładowanie...

Zakradł się do sypialni rodzeństwa. Wszystko nagrała elektroniczna niania

Avatar placeholder
16.03.2022 11:59
Zakradł się do sypialni rodzeństwa. Wszystko nagrała elektroniczna niania
Zakradł się do sypialni rodzeństwa. Wszystko nagrała elektroniczna niania (Instagram)

Każdy rodzic martwi się o to, czy jego dziecko jest bezpieczne, dlatego niektórzy decydują się na zakup elektronicznej niani. Czasami jednak to urządzenie rejestruje niesamowite sceny. Tak było tym razem.

spis treści

1. Zakradł się do sypialni rodzeństwa

Bohaterami opublikowanego na Instagramie nagrania są kilkuletni chłopiec i jego młodsza siostrzyczka.

Elektroniczna niania zarejestrowała, jak w środku nocy maluch zakradł się do pokoju dziewczynki. Chłopiec miał ze sobą kocyk. Po chwili wszedł do łóżeczka, w którym spała jego siostrzyczka, delikatnie okrył ją kocykiem, pocałował w główkę i położył się obok niej. Jeszcze kilkukrotnie sprawdził, czy z małą wszystko jest w porządku, ponownie ją pocałował i zasnął.

Nagranie rozczuliło internautów. Komentujący byli pod wrażeniem więzi, jaka łączy rodzeństwo:

Zobacz film: "Elektroniczna niania Philips Avent"

"To niesamowite jak on ją kocha",

"Z pewnością zawsze będzie dbał o jej bezpieczeństwo",

"Tak wygląda bezwarunkowa miłość",

"To słodkie! Jest takim kochającym starszym bratem".

Niektórzy zastanawiali się, dlaczego dziewczynka wcześniej nie była przykryta.

Pod postem doświadczeni rodzice wyjaśnili, dlaczego czasami warto zrezygnować z kocyka:

"Niemowlęta mają wyższą temperaturę ciała. Jeśli więc w domu jest bardzo ciepło, to są to idealne warunki do spania bez kocyka. Inaczej maleństwo będzie się pocić",

"Cóż, dziecko może się udusić, jeśli zacznie się wiercić pod kocykiem".

2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie elektronicznej niani?

Elektroniczna niania może ułatwić opiekę nad dzieckiem. Pod warunkiem, że kupisz urządzenie solidne i wyposażone w użyteczne funkcje.

Elektroniczna niania to komplet dwóch urządzeń - modułu z mikrofonem umieszczonego w pokoju dziecka i odbiornika z głośnikiem. Działanie niani polega na przesyłaniu do odbiornika dźwięku, który rejestrowany jest przez mikrofon w module nadawczym. Najpopularniejsze są urządzenia komunikujące się bezprzewodowo.

Na rynku dostępna jest również niania elektroniczna z monitorem oddechu. Na kolorowym wyświetlaczu odbiornika wyświetlana jest informacja o miarowych oddechach dziecka. Gdy niemowlak przestaje oddychać, elektroniczna niania wysyła sygnał ostrzegawczy.

Urządzenia różnią się od siebie możliwościami i dodatkowymi funkcjami.

Oto te najczęściej spotykane.

Termometr i higrometr - czujniki wbudowane w moduł stojący obok łóżeczka na bieżąco monitorują temperaturę, a często też wilgotność powietrza. Wyniki pomiarów wyświetlane są w module nadawczym lub przesyłane do odbiornika. Niektóre modele pozwalają ustawić zakres temperatury i wilgotności. Po jego przekroczeniu włącza się alarm w odbiorniku.

Kanał zwrotny - typowa niania elektroniczna przesyła dźwięk od nadajnika stojącego w pokoju dziecięcym do odbiornika. Niektóre modele mają również kanał zwrotny, dzięki któremu możesz przekazać dziecku informacje głosowe, np. spróbować uspokoić swoim głosem kwilącego niemowlaka.

Lampka, melodyjki i inne dodatki - producenci często kuszą konsumentów atrakcyjnymi funkcjami elektronicznych niań. Większość urządzeń wyposażona jest w minilampkę nocną, niektóre pozwalają również zdalnie włączać odtwarzanie kołysanki czy wcześniej nagranego głosu rodzica. Na rynku możesz też spotkać urządzenia wyposażone w projektor wyświetlający na ścianie relaksujące obrazy.

Monitor oddechu - do modułu stojącego obok łóżeczka podłączone są czujniki ruchu, które umieszcza się pod materacem. Jeśli czujniki przez 15 sekund nie wykryją ruchu oddechowego, elektroniczna niania wydaje krótkie ostrzeżenie dźwiękowe. Po kolejnych pięciu sekundach bezdechu włącza się alarm. Funkcja ta pozwala zmniejszyć ryzyko tzw. śmierci łóżeczkowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze