Na całym świecie zgadywano, kim jest chłopiec. Zagadka rozwiązana
Kiedy w sieci pojawiło się zdjęcie dziecka o niesamowicie ciemnej karnacji, szybko zyskała ogromne zainteresowanie użytkowników. Maluszkowi nadano miano najciemniejszego dziecka na świecie. Autor fotografii pozostawał jednak anonimowy, więc z czasem zaczęto wątpić w jego autentyczność.
1. Najciemniejsze dziecko świata
Fotografia dziecka szybko zyskała popularność i wzbudzała zainteresowanie. Niewiele osób widziało wcześniej tak ciemny odcień skóry. Czarna była nie tylko karnacja, ale także ogromne oczy maluszka, z trudem można dostrzec w nich białka.
Nie jest zatem zaskoczeniem, że użytkownicy internetu zaczęli spekulować, czy to zdjęcie jest autentyczne, czy też może jest to po prostu fałszerstwo. Niestety, tożsamość autora pozostawała nieznana, co komplikowało proces.
Dwa lata później, świat mediów społecznościowych ponownie zaczął żyć tym tematem. Tym razem jednak przyczyną było inne zdjęcie. Można było na nim zobaczyć starsze dziecko, które zdawało się mieć około dwóch lat. Ludzie prędko zaczęli wiązać to ujęcie z wcześniejszą fotografią, zwracając uwagę na podobieństwo ciemnej karnacji malucha.
Przed mężczyzną w białym stroju stało dziecko, które bawiło się stetoskopem. Różnica w kolorze skóry - jasne ubranie mężczyzny kontra ciemna cera dziecka - była na tyle ostra, że wielu użytkowników internetu bez wahania uznało je za kolejne najciemniejsze dziecko świata.
2. Zagadka rozwiązana
Jakość obu fotografii pozostawiała wiele do życzenia, co sprawiało trudności w określeniu najważniejszych szczegółów. Wśród internautów pojawiały się spekulacje, sugerujące, że fotografie te mogą mieć już kilka lat.
Przez długi czas pojawiało się wiele teorii dotyczących dziecka o ciemnej karnacji. Pojawiły się nawet doniesienia twierdzące, że maluch może pochodzić z Republiki Południowej Afryki. Pomimo tego, tożsamość osoby, która wykonała zdjęcia, wciąż pozostawała tajemnicą.
Spory odsetek osób zaczął mieć wątpliwości co do autentyczności fotografii. Dopiero w ostatnim czasie ujawniono rzeczywiste okoliczności powstania zdjęć. Okazało się, że na zdjęciach nie było prawdziwego dziecka, a lalka wykreowana przez artystkę z USA, Lilah Pearson.
Amerykańska strona internetowa zajmująca się weryfikacją informacji zauważyła podobieństwo między fotografią najciemniejszego dziecka na świecie a pracami artystki. Sprawę prześledzili reporterzy "Snopes". Choć strona internetowa artystki obecnie nie jest aktywna, na Pintereście i Instagramie można znaleźć lalki o podobnym wyglądzie. Są one opisane jako "Rzeźba z gliny polimerowej - moja sztuka".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl