Trwa ładowanie...

Zadbaj o nawilżenie powietrza w sezonie grzewczym

Avatar placeholder
10.11.2016 16:11
Zadbaj o nawilżenie powietrza w sezonie grzewczym
Zadbaj o nawilżenie powietrza w sezonie grzewczym

Informacja prasowa

Nawilżacz powietrza bazujący na naturalnych metodach nawilżania zminimalizuje problemy zdrowotne powodowane przez suche powietrze oraz sprawi, że w pomieszczeniu będzie się komfortowo oddychało i spało Tobie i Twojemu dziecku.

Nieuniknionym efektem rozpoczęcia sezonu grzewczego jest przesuszone powietrze w mieszkaniu, które może powodować nie tylko złe samopoczucie, ale ma także wpływ na zdrowie Twojej rodziny. Dlatego tym bardziej zimą warto nawilżać powietrze, a już zwłaszcza w pokoju dziecka.

spis treści

1. Przesuszone powietrze a zdrowie

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

Suche powietrze w mieszkaniu może wywoływać wiele skutków ubocznych. Najłatwiej zauważyć, że przesuszone powietrze wprost „wyciąga” wodę z organizmu, powodując podrażnienie skóry, włosów, oczu i wysuszając śluzówki górnych dróg oddechowych. Może się to objawiać poprzez trudności z oddychaniem przez nos i katarem oraz zwiększoną podatnością na infekcje górnych dróg oddechowych, a także swędzącą i pieczącą skórą. U dzieci można zaobserwować też kaszelek i tarcie swędzących oczu. Suche powietrze może też pogorszyć objawy alergii czy astmy.

2. Jak zmierzyć poziom nawilżenia

Podejrzewasz, że masz w domu przesuszone powietrze? Aby dokładnie sprawdzić poziom wilgotności w pomieszczeniu, należy użyć higrometru. Możesz też zaopatrzyć się w urządzenie wielofunkcyjne z wbudowanym higrometrem, zegarem i termometrem. Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu powinien wynosić od 40 do 60%.

3. Sposoby na utrzymanie prawidłowego nawilżenia

Naturalnym filtrem powietrza są rośliny, zwłaszcza takie jak paprotki, bluszcz czy fikus, które wyparowują znaczną ilość pobranej wody. W większych mieszkaniach, a już zwłaszcza w sezonie grzewczym takie rozwiązanie jest jednak zdecydowanie niewystarczające. Co jeszcze można zrobić oprócz otaczania się roślinami doniczkowymi? Nasze babcie wieszały na grzejnikach mokre szmatki, które miały zwiększać poziom wilgotności. Nie jest to jednak rozwiązanie zbytnio estetyczne. Innym pomysłem jest powieszenie specjalnych kamionek wypełnionych wodą. W tym wypadku nie będzie to jednak zbyt higieniczne, gdyż w pojemnikach mogą namnażać się grzyby i pleśń, a to jest równie groźne jak przesuszone powietrze. Najlepszym sposobem jest więc zastosowanie elektrycznego nawilżacza powietrza z nowoczesnymi technologiami.

4. Nawilżacz powietrza AirWasher HU5930/10

W nowym nawilżaczu marki Philips zastosowano technologię NanoCloud, która nawilża powietrze, utrzymując nawilżenie na stałym, rekomendowanym poziomie od 40 do 60%. Poziom nawilżenia może być ustawiony manualnie bądź sterowany automatycznie, a odpowiednie nawilżenie zostanie dopasowane do stanu powietrza w pomieszczeniu. Co równie ważne, technologia Philips NanoCloud uzyskała certyfikat potwierdzający jej higieniczne działanie. AirWasher uwalnia do powietrza 99% mniej bakterii w porównaniu z ultradźwiękowymi nawilżaczami, chroniąc długofalowo zdrowie Twoje i Twojej rodziny dzięki powietrzu niemal zupełnie wolnemu od patogenów i pleśni. Ponadto nawilżacz tworzy tylko niewidzialną mgiełkę wodną i nie pozostawia nieestetycznych zacieków i plam na podłodze oraz meblach. Nowy nawilżacz chroni również przed alergenami, dzięki efektywnej filtracji NanoProtect, która filtruje z powietrza do 99% bakterii i zanieczyszczeń o wielkości 20 nanometrów (czyli 0,000002 cm), takich jak kurz i inne alergeny.

Wydajność nawilżania urządzenia to aż 500 ml/h. Duży zbiornik na wodę o pojemności 4l sprawia, że nie musisz jej często dolewać. Zasięg działania nowego nawilżacza to aż do 70m2, zatem nawilżone powietrze dotrze zarówno do pokoju dzieci, jak i Twojej sypialni, zapewniając całej rodzinie spokojny sen.

Rekomendowana cena nawilżacza AirWasher HU5930/10 wynosi 1599 pln.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze