Trwa ładowanie...

Zabiła córeczkę, a potem siebie. Tragedia w domu znanej lekarki

Avatar placeholder
08.08.2023 11:31
Zabiła córeczkę, a potem siebie. Tragedia w domu znanej lekarki
Zabiła córeczkę, a potem siebie. Tragedia w domu znanej lekarki (Facebook )

Historia, która rozegrała się w stanie Nowy Jork w USA, dowodzi, że nawet ludzie, którzy pozornie wiodą bajkowe życie, mogą przeżywać tak trudne emocje, że ostatecznie decydują się na dramatyczny krok. Znana lekarka zastrzeliła swoją maleńką córeczkę, a następnie siebie.

spis treści

1. Strzeliła do dziecka i do siebie

Obserwując lekarkę Krystal Cascettę można było odnieść wrażenie, że wiedzie idealne życie. 40-latka była hematologiem - znaną specjalistką od leczenia raka piersi, wyróżnioną m.in. za współczucie i empatię podczas pracy z pacjentkami. Mieszkała w luksusowej, wartej około miliona dolarów rezydencji w Westchester w stanie Nowy Jork. W 2019 roku wyszła za mąż za 37-letniego właściciela firmy sprzedającej batoniki proteinowe. Niedawno została matką. Miała czteromiesięczną córeczkę.

Jednak bogactwo, wspaniała kariera i pozornie doskonałe życie musiało być tylko fasadą, co udowodniły wydarzenia, które rozegrały się w sobotę 5 sierpnia o 7 rano w domu lekarki. Jak donosi m.in. "New York Post", Krystal Cascetta weszła wówczas do sypialni swojej córeczki i strzeliła do niej z broni, a następnie w ten sam sposób odebrała sobie życie.

Zobacz film: "Bezmyślność rodziców służy pedofilom"

Jak ustalono, w momencie tragedii w domu nie było męża kobiety. Mundurowi opisują sytuację jako morderstwo połączone z samobójstwem. Według sąsiadów Cascetti wcześniej tego lata do jej domu była dwa lub trzy razy wzywana policja, a raz karetka. Nie wiadomo jednak, jakie były powody.

2. Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli zauważysz u siebie albo bliskich niepokojące zmiany w zachowaniu - np. obniżony nastrój, problemy ze snem, utratę zainteresowań, brak zadowolenia z życia, niechęć do życia, zamartwianie się, niepokój - nie zwlekaj. Porozmawiaj ze specjalistą.

W sytuacji zagrożenia życia (nasilone myśli samobójcze, chęć zrobienia sobie/komuś krzywdy, zaburzenia świadomości, urojenia) nie wahaj się, tylko dzwoń pod numer alarmowy 112.

3. Telefony zaufania

Jeżeli potrzebujesz rozmowy z psychologiem przez telefon, dzwoń pod:

  • Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123; czynny codziennie od 14.00 do 22.00
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01; czynny od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00, dyżurują tu też lekarz psychiatra i seksuolog
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00; czynny w środy i czwartki od 17.00 do 19.00
  • Telefon Zaufania Młodych 22 484 88 04; czynny od poniedziałku do soboty od 11.00 do 21.00
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111; czynny całodobowo 7 dni w tygodniu

Pomoc znajdziesz też w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Są one nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Adres najbliższego znajdziesz przez internet. OIK-i działają w większości całodobowo, jest tam możliwość rozmowy telefonicznej czy bezpłatnego umówienia się na spotkanie z psychologiem, interwentem kryzysowym, prawnikiem.

4. Konsultacja z lekarzem

By odbyć konsultację psychiatryczną w trybie pilnym, możesz udać się do najbliższego szpitala, który ma psychiatryczną izbę przyjęć.

Możesz udać się również do jednego z Centrów Zdrowia Psychicznego. To pilotażowy program szybkiego dostępu do leczenia psychiatrycznego, psychologa, psychoterapeuty. Nie obowiązują tu żadne zapisy, w godzinach pracy do centrum można przyjść w każdej chwili. Pomoc jest bezpłatna i obejmuje również osoby nieubezpieczone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze