Trwa ładowanie...

Zabawki edukacyjne dla malucha (1-3 lata) do 100 zł - redakcja poleca

Kiedy dziecko kończy pierwszy rok życia, wkracza w kolejny etap swojego rozwoju. Potrafi już siedzieć, a niekiedy stawia pierwsze kroki. Zaczyna interesować się innymi rzeczami niż grzechotki, czy piłeczki. Zabawki dobrane do wieku dziecka nie tylko bawią, ale także wspomagają rozwój malucha na danym etapie. Jest to czas, w którym dziecko coraz intensywniej rozwija zmysły, myślenie przestrzenne, psychomotorykę, ale także pojawiają się pierwsze zainteresowania tematyczne.

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"

spis treści

1. Klocki Lego Duplo

Zalet klocków jest wiele. Pozwalają na kreatywną zabawę, jak również uczą dopasowywania do siebie elementów i logicznego myślenia. Klocki Lego Duplo to proste zestawy dużych elementów, w których znajdziemy minifigurki. Pozwalają one na odgrywanie scenek i poszerzanie wiedzy z obszaru życia codziennego. Duplo przeznaczone jest dla dzieci powyżej 18. miesiąca (niektóre zestawy od 2. roku życia). Popularny jest m.in. "Pociąg z cyferkami", "Wesołe miasteczko", "Traktor", czy "Pizzeria".

2. Piasek kinetyczny

Kreatywnej i edukacyjnej zabawy dostarczy także piasek kinetyczny. Kupić możemy go zarówno w woreczkach na wagę, jak i w zestawach z foremkami. Piasek kinetyczny pozwala na tworzenie budowli i figur. To jednak nie jedyna jego zaleta. Wspomaga u dziecka integrację sensoryczną korzystnie wpływając na zmysł dotyku. Co więcej, piasek kinetyczny zaszczepia w dziecku chęć do zabaw plastycznych oraz uczy myślenia przestrzennego w tworzeniu własnych prac.

9 najciekawszych etapów rozwoju dziecka
9 najciekawszych etapów rozwoju dziecka [9 zdjęć]

Rozwój dziecka to pod wieloma względami fascynujący fenomen. Jakie ciekawostki dotyczące niemowląt i...

zobacz galerię

3. Mozaiki

Mozaiki to dziurkowane tablice w które dziecko może wpinać kolorowe elementy. W ten sposób powstaje obrazek lub dowolne układy kolorów. Ceny mozaik zależą od wielkości planszy oraz ilości elementów. Im większy zestaw, tym więcej możliwości.

Oprócz układania obrazków, układanka posłuży także do nauki kolorów, układania sekwencji, a nawet dodawania, czy odejmowania. Przed zakupem upewnij się jednak, że wybrany zestaw posiada na tyle duże elementy, żeby dziecko nie mogło ich połknąć.

4. Układanki CzuCzu

CzuCzu proponuje szeroki wybór gier, układanek i puzzli dla maluchów. Naszym hitem są m.in. "Puzzle do Pary - Zwierzęta" oraz "Puzzle Obserwacyjne - Ogród". Pierwsze z nich to układanka, w której dziecko dobiera do siebie dwie pary puzzli tworząc zwierzątko. Obrazek przecięty jest poziomo, w połowie, więc maluszek dobiera tułów i główkę do nóg lub odwrotnie.

Drugie puzzle to fantastyczna zabawa z poznawaniu ogrodu i jego przyrody. Na obrazku widzimy drzewa, rabatkę z marchewką, jak również zwierzęta - jeża, biedronkę, pająka i krety.

Oryginalne imiona dzieci polskich gwiazd
Oryginalne imiona dzieci polskich gwiazd [6 zdjęć]

Bycie dzieckiem celebryty rządzi się własnymi prawami. Tak jak i ich znani rodzice, muszą się przecież...

zobacz galerię

5. Układanki sekwencyjne i nie tylko

Gry i układanki polegające na układaniu przez dziecko sekwencji, korzystnie wpływają na rozwój jego lewej półkuli, jak również grafomotorykę. Zalecane są zarówno przez psychologów, jak i neurologopedów. Sekwencje możemy zrobić w domu samodzielnie, np. przy pomocy klocków, czy kolorowych karteczek. Ciekawe są także gry i układanki, które możemy wykrozystać do tej zabawy, jak również do treningu pamięci, czy koncentracji. Przykłądem mogą być gry Alexander, np. "Wzory, kolory, memory", czy zestawy zabaw z serii "Przeczytam Ci Mamo".

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.