Zabawki dla przedszkolaka (4-6 lat) do 100 zł - redakcja poleca
Zabawki dla dzieci powinny nie tylko bawić, ale także sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dziecka. Na korzyść ich przemawiają takie cechy, jak pobudzanie wyobraźni, budowanie kreatywności lub nauka. Aby jednak nie traciły swojej wartości, jako zabawki, muszą przede wszystkim bawić. Sklepowe półki uginają się od coraz to nowszych produktów. Które z nich są warte polecenia?
1. Farma ze zwierzątkami
Farmy ze zwierzątkami to nie tylko przyjemna, ale także edukacyjna zabawka dla przedszkolaka. Dzieci uczą się dzięki niej życia na wsi, codziennych obowiązków, ale także poznają odgłosy zwierząt i to, w jaki sposób pomagają one ludziom. Farma to także fajna zabawa w odgrywanie scenek, jak również rozmowa o życiu zwierząt i o tym, dlaczego rolnicze prace są takie ważne.
Na rynku dostępnych jest wiele farm. Najpopularniejsza pochodzi z serii Little People od Fisher Price. Zabawka nie jest interaktywna, zwierzęta nie wydają odgłosów, pomimo to zachęca do wspólnej zabawy dzięki otwieranej stodole i wyznaczonych miejscach, w których mieszka owca, kura, czy krowa. W zestawieniu z traktorem i farmerem zapewni długie chwile przyjemnej i pożytecznej zabawy.
2. Drewniane tory
To absolutny hit ostatnich lat. Drewniane tory są uwielbiane przez dzieci, zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Zestawy można ze sobą dowolnie łączyć i tworzyć coraz ciekawsze kombinacje zakrętów i rozjazdów. W zestawach znajdziemy m.in. wzniesienia, wiadukty, a nawet podjazdy na stację. Po torach jeżdżą niewielkie ciuchcie z wagonikami przyczepianymi do siebie na magnes. Drewniane tory, w zależności od wielkości zestawu, kupimy już od 49zł.
3. Kolorowe rzepy
Jeśli twój przedszkolak nie miał jeszcze okazji do zabawy rzepami, zestaw Spin Master Bunchems będzie doskonałym pomysłem na rozpoczęcie tej przygody. Kolorowe rzepy łączą się ze sobą z każdej strony, tworząc przeróżne kształty, figury, zwierzęta, czy pojazdy. Zabawa pobudza wyobraźnię dziecka, uczy myślenia przestrzennego, jak również motywuje do wymyślania coraz to nowszych pomysłów. Zestaw składa się z ponad 400 rzep oraz dodatkowych akcesoriów, takich jak skrzydła, nóżki, czy okulary, do wykorzystania podczas tworzenia zwierzątek lub ludzików.
4. Kulodromy
Nazwa "kulodrom" może kojarzyć się wielu osobom z lekcjami fizyki. Rzeczywiście ma z nimi wiele wspólnego, ponieważ kulodromy to drewniane lub plastikowe zjeżdżalnie dla piłeczek z różnymi otworami i zakrętami, przez które się turlają. To, gdzie kulka spadnie, zależy od miejsca, z jakiego ją wypuścimy. Zabawka ta uczy myślenia przyczynowo-skutkowego, jak również myślenia przestrzennego.
Niektóre zabawki posiadają jeden tor, inne zaś pozwalają na samodzielną konstrukcję w kilku wariantach. Kulodromy można zrobić także samodzielnie w domu. Pomogą nam w tym rolki po ręcznikach papierowych, karton, do którego będziemy mogli je przykleić oraz butelki plastikowe, a nawet kartoniki na jajka.
5. Torebki i plecaki do kolorowania
Nowością, która jest praktyczna i pozwala na kreatywną, plastyczną zabawę, są torby i plecaczki. Dzięki dołączonym do zestawu flamastrom, dziecko może pokolorować je w dowolnych kolorach i narysować własne zdobienia. Kiedy tylko się znudzą, wystarczy przetrzeć zabawkę wilgotną ścierką. W ten sposób gotowa jest na kolejne malowania.