Trwa ładowanie...

Zabawki dla malucha (1-3 lata) do 50 zł - redakcja poleca

Małe dzieci lubią zwykle zabawki aktywizujące, a więc takie, które mogą wprowadzić w ruch lub wchodzą z nimi w interakcje poprzez dźwięk, czy światełka. Fajne zabawki można kupić już za niewielkie pieniądze. Warto jednak zwrócić uwagę na ich jakość. Szybko psujące się zabawki, łamiące się, nie tylko popsują dziecku zabawę, ale także mogą dostać się do jego dróg oddechowych. Szukając najciekawszych zabawek warto więc postawić na sprawdzone produkty.

Zobacz film: "Niegłupie ZABAWKI, czyli POMYSŁY na PREZENTY dla DZIECI"

spis treści

1. Drewniany wbijak

W ostatnim czasie są dość popularne i kupić je możemy w różnych kolorach oraz o różnych kształtach. Dzieci lubią zabawę z nimi, ponieważ wielu maluchów przechodzi okres uderzania czymś. Nie jest to bezsensowna zabawa. Uczą się przez to poznawania dźwięków, jakie wyda dany przedmiot, ale także poznają swoją siłę.

Najprostsze wbijaki to deseczki przez które przebijamy wałeczki. Inne wbijaki przypominają prostokątne pudełka, a wałeczki mogą być robaczkami, które wbijamy do środka. Dla chłopców wybierane są wbijaki o kształcie samochodu ciężarowego, w którym przyczepa odgrywa rolę stolika do wbijania.

2. Cymbałki i instrumenty muzyczne

Instrumenty muzyczne dla dzieci są mniejsze od profesjonalnego sprzętu. Często składają się z kilku klawiszy, a ich rozmiar i waga pozwala dziecku na łatwe przenoszenie ich. Najpopularniejsze instrumenty wybierane dla dwu- i trzylatków to cymbałki, tamburyn, marakasy i dzwoneczki. Świetnym pomysłem będzie zakup gwizdków lub dziecięcej harmonijki. Na tym etapie ważniejsze od muzyki będą zabawy logopedyczne, np. ćwiczenie mięśni buzi podczas wdmuchiwania w nich powietrza.

Okres buntu trzylatka
Okres buntu trzylatka

Pytanie, jak mądrze wychować dziecko, zadają sobie wszyscy rodzice. Dla każdego z nich najważniejsze...

zobacz galerię

3. Drewniane układanki

Poprzez zabawę wpływają na prawidłowy rozwój dziecka poprzez naukę przestrzenności i logicznego myślenia. Warte uwagi są m.in. układanki Goki, np. drewniana deseczka z kolorowymi figurami geometrycznymi. Na deseczce znajdują się pachołki w ilości odpowiadającej otworkom na danej figurze. Liczba ta nie jest przypadkowa. Pięciokąt ma pięć otworów, kwadrat cztery, trójkąt trzy, prostokąt dwie i koło jedną. Dziecko bawiąc się układanką stymuluje zarówno swoją małą motorykę, jak również poznaje kolory i kształty, obraca klocki, aby odpowiednio dopasować je do pachołka, jak również zauważa zależność boków do ilości pachołków, na które je nakłada.

4. Koraliki do nawlekania

Popularne nawlekanki to prosta zabawa polegająca na nawlekaniu na sznureczek drewnianych kształtów. Mogą to być figury geometryczne, kwiatuszki, czy kolorowe koraliki. Kupując nawlekanki dla dziecka należy wybrać te z dużymi elementami, aby uniknąć ewentualnego zadławienia się. Inne zabawy ze sznureczkiem, to drewniane obrazki, np. miś, z dziureczkami na sukience. Zadaniem malucha jest przekładanie przez dziurki sznurka tak, aby przeszedł przez każde oczko.

Czym jest czas i jak go spędzasz? Przedszkolaki odpowiadają szczerze na ważne pytania (WIDEO)
Czym jest czas i jak go spędzasz? Przedszkolaki odpowiadają szczerze na ważne pytania (WIDEO)

Czym jest czas? W jaki sposób go spędzasz? Dzieci z gdyńskiego przedszkola Misie Tulisie odpowiedziały...

zobacz galerię

5. Tablica magnetyczna

Tablice do których można przyczepiać magnesy to również udany zakup. Mniejszych rozmiarów tablice kupimy już za ok. 20zł. Większe, samodzielnie stojące tablice to wydatek ok. 60zł. Jedna ze stron pozwala na przyczepianie magnesów, druga zaś przeznaczona jest do rysowania kredą. Tablice magnetyczne to doskonała zabawa pobudzająca wyobraźnię. Można ją także wykorzystać w przyszłości do nauki alfabetu, cyferek, a nawet dodawania, czy odejmowania.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.