Trwa ładowanie...

Z LEGO® DUPLO® wyobraźnia nie ma granic!

Informacja prasowa

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

Mówi się, że dzieci są bardziej kreatywne niż dorośli. I jest to prawda. Potrafią sobie wyobrazić i widzieć rzeczy, jakie rodzicom nie przyszłyby do głowy. Czy pamiętasz, gdy twoje dziecko bawiło się kamieniem i mówiło, że to samochód lub rozmawiało z pluszakami jak z prawdziwymi zwierzętami? Udawanie w zabawie nie jest tak banalne, jak mogłoby się wydawać. Dzieci rozwijają wtedy kluczowe umiejętności w wielu sferach. Wyobraźnia daje im mnóstwo wolności, pozwala bawić się po swojemu, wcielać w życie własne pomysły, rozwijać zainteresowania i eksplorować otaczający świat. Bycie kreatywnym jako osoba dorosła wcale nie oznacza bycie artystą, tylko patrzenie na wiele rzeczy w inny, niestandardowy sposób, nieszablonowe myślenie i szukanie rozwiązań tam, gdzie nikt ich nie szuka. Zupełnie tak jak robią to dzieci.

Każdy rodzi się kreatywny, ale tę naturalną zdolność można i należy rozwijać już od najmłodszych lat. Kluczowe znaczenie ma w tym procesie zabawa, poprzez którą dzieci najchętniej, najszybciej i najskuteczniej się uczą. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór zabawek, które będą właściwie je stymulować. Rozwój dziecięcej kreatywności wspierają nowe zestawy LEGO DUPLO z serii „Moje miasto”. Dają maluchom możliwość zbudowania wszystkiego, co sobie wyobrażą. Zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci od 18 miesiąca życia i są nieskończonym źródłem zabawy.

Nie jest ważne, co dziecko lubi budować, lecz jak się czuje, gdy coś stworzy. To naturalne, że maluch zaczyna budowanie od najprostszych modeli, ale później, krok po kroku, przechodzi do coraz bardziej skomplikowanych. Na samym początku małe dzieci tylko rozłączają klocki, dopiero potem zaczynają je łączyć. Połączenie jednego klocka z drugim to milowy krok w rozwoju dziecka, gdyż oznacza, że opanowało koordynację oko-ręką. Gdy podrośnie, zachęcajmy je, by kreowało własne historie, przeżywając w zabawie przygody, które są dla niego emocjonujące.

Klocki LEGO DUPLO nie tylko rozwijają wyobraźnię i kreatywność, ale także wiele ważnych umiejętności: od motorycznych, przez poznawcze po społeczno-emocjonalne. Poprzez zabawę, czyli w naturalny i najprzyjemniejszy dla dzieci sposób, mali budowniczowie uczą się z radością kolorów, kształtów, cyferek i literek, a także nowych słów - nazw przedmiotów codziennego użytku czy zwierząt. Oto nowe zestawy LEGO DUPLO, które gwarantują nieskończoną zabawę, zrównoważony rozwój i poczucie niezależności!

Z LEGO DUPLO „Pizzeria” (10834) można bawić się w serwowanie ulubionej pizzy, własnoręcznie upieczonej w piecu w kolorowej restauracji, ucząc się jednocześnie poprawnego zachowania przy stole. Uwaga, coś dzwoni! Ktoś składa zamówienie przez telefon. Pizzę dostarczymy na rowerze, robiąc przy okazji wycieczkę po pokoju. A może zamiast restauracji zbudować kolorową skarbonkę, a pizza będzie monetą?

Jak było w przedszkolu? Kolorowy zestaw LEGO DUPLO „Przedszkole” (10833) pozwoli maluchom na odgrywanie różnych scenek z ich dnia - od zabawy na macie przez posiłki i codzienną toaletę, aż po sprzątanie zabawek. Trzy figurki DUPLO zachęcą dziecko do wcielania się w różne role i dzięki temu ułatwią nawiązywanie kontaktów społecznych z rówieśnikami.

Łatwy do zbudowania LEGO DUPLO „Dom rodzinny” (10835) stwarza nieograniczone możliwości zabawy. Dzięki niemu maluchy mogą odgrywać rozmaite czynności - od porannego wstawania przez przygotowanie i jedzenie posiłków, po mycie samochodu. Trzy figurki DUPLO pozwolą dzieciom rozwijać umiejętność wcielania się w postaci i układać różne scenariusze zabawy.

Zabierz dziecko do parku, by bawić się zestawem LEGO DUPLO „Zwierzątka domowymi” (10838). To doskonała inspiracja do pomysłowej zabawy. Można rzucać psu latający talerz, pielęgnować kota szczotką, wykąpać ptaszka lub nakarmić królika marchewką.

Będąc w parku, dlaczego nie urządzić LEGO DUPLO „Przyjęcia urodzinowego” (10832)? To świetne miejsce na piknik z dmuchanymi balonami, ruchomą huśtawką i kocykiem, który można rozłożyć pod klockowym drzewem. Urodziny świętujcie z figurką DUPLO babci i wiewiórki.

Zestawy LEGO DUPLO wykonano według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ dla Grupy LEGO najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa. Można je kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny są rekomendowane i obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: LEGO DUPLO „Zwierzątka domowe” (10838) - 39,99 PLN, „Przyjęcie urodzinowe” (10832) - 59,99 zł, „Przedszkole” (10833) - 79,99 zł, „Pizzeria” (10834) - 129,99 zł, „Dom rodzinny” (10835) - 169,99 PLN.

Więcej informacji: www.LEGO.pl/DUPLO

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.