Trwa ładowanie...

Wzruszający apel 9-latka. Chłopiec otrzymał ponad 5000 zgłoszeń adopcyjnych

W lipcu Jordan poruszył serca ludzi w całym kraju, gdy udzielił wywiadu lokalnej stacji informacyjnej na temat pobytu w domu dziecka. Od tego momentu otrzymał już ponad 5000 zgłoszeń adopcyjnych.

Zobacz film: "Adopcja dziecka - jakie warunki konieczne muszą spełnić przyszli rodzice?"

1. Błaganie o pomoc

Jordan, 9-letni chłopiec z Oklahomy, udzielił wywiadu dla lokalnej telewizji, która przygotowywała materiał o rodzinach zastępczych. Chłopiec wzruszył setki osób w całym kraju, kiedy zwrócił się do widzów:

"Mam nadzieję, że ktoś z was mnie wybierze".

Jordan
Jordan (Facebook)

W rezultacie Departament Opieki Społecznej Oklahomy został zasypany zapytaniami od osób, które chciały dać Jordanowi dom.

"W ciągu pierwszych 12 godzin po emisji artykułu departament otrzymał 5000 zapytań od ludzi z całego kraju" - powiedział Casey White, administrator Departamentu Opieki Społecznej w Oklahomie.

Opiekunowie chłopca są w trakcie sprawdzania wszystkich zgłoszeń. Mają nadzieję, że w końcu uda mu się znaleźć kochającą rodzinę.

2. Trudne dzieciństwo

Wcześniej było kilka rodzin, które wyrażały zainteresowanie adopcją Jordana, ale z jakichś przyczyn się nie decydowały.

"Nawet jak na chłopca z domu dziecka, przeszedł bardzo dużo w porównaniu z większością naszych wychowanków" – powiedział White.

Aby tego było mało, biologiczny brat chłopca, Braison, został adoptowany w zeszłym roku.

"Jordan miał problemy podczas pobytu w rodzinie zastępczej. Teraz jest starszy. Jest uroczy. Naprawdę chce mieć rodzinę. Widzi, że jego bratu się udało" - powiedział White.

Chłopiec powiedział, że gdyby mógł pojechać w dowolne miejsce na świecie, byłoby to przyjęcie adopcyjne w domu. Natomiast zapytany, jakie trzy życzenia chciałby spełnić, odpowiedział:

"Rodzina, rodzina i rodzina. Chciałbym po prostu mieć rodzinę, gdzie mogę się zwracać mamo i tato albo tylko mamo, czy tylko tato. Mam nadzieję, że ktoś z was mnie wybierze".

White powiedział, że ma nadzieję, że zainteresowanie tą historią zainspiruje ludzi do rozważenia adopcji wielu innych dzieci w całych Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Adopcja małego dziecka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.