Trwa ładowanie...

Wystartowała akcja #MądrzePomagam

Celem tego społecznego przedsięwzięcia jest wykrycie i blokowanie fikcyjnych zbiórek pieniędzy w internecie, takich jak #bojesieciemnosci dla 2,5 letniego Antosia. #MądrzePomagam wspiera już kilkadziesiąt fundacji, stowarzyszeń, organizacji i mediów.

Zobacz film: "Zarzuty za zbiórkę"

1. Wystartowała akcja #MądrzePomagam – wspólnie zablokujmy internetowych oszustów i pomagajmy mądrze

Najważniejszym zadaniem akcji, zainicjowanej przez Zrzutka.pl, jest wymiana informacji pomiędzy partnerami tej inicjatywy i internautami, na temat osób czy zbiórek pieniężnych budzących wątpliwości co do ich rzetelności i uczciwości. #MądrzePomagam jest więc społecznym systemem alarmowym do wczesnego blokowania oszustów.

Na stronie internetowej akcji darczyńcy mogą znaleźć istotne wskazówki dotyczące rozsądnego wspierania inicjatyw charytatywnych w sieci, w tym przygotowany Kodeks Mądrego Pomagania. Dostępna jest również lista platform fundraisingowych i crowdfundingowych, na których można zorganizować zbiórki pieniędzy w internecie oraz warunki ich organizacji.

Zobacz także:

Zamieszczona jest także sekcja z filmami, nagranymi przez osoby publiczne, o tym „Jak mądrze pomagać”. W serwisie tworzona jest lista podejrzanych zbiórek, czyli zestawienie akcji, co do których fundacje, organizacje czy internauci zgłaszają swoje uwagi wraz z uzasadnieniem.

Zbiórki otrzymujące ostrzeżenia, tzw. alerty, moderator serwisu szczegółowo weryfikuje. W przypadku stwierdzenia, że zbiórka faktycznie nosi znamiona oszustwa, automatycznie ostrzegany jest właściwy portal fundraisingowy czy crowdfundingowy.

#MądrzePomagam
#MądrzePomagam

2. MądrzePomagam wspiera

#MądrzePomagam wspiera już kilkadziesiąt fundacji, stowarzyszeń, organizacji, firm, m.in.: Szlachetna Paczka, Polski Czerwony Krzyż (Pomorski Oddział), Fundacja Rób Dobro, Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Fundacja Lepszy Los, KobietaXL.pl – Portal dla Kobiet Myślących, FacetXL.pl – Męski świat w sieci, Zostananiolem.pl, Fundacja Węgielek, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, Marcin Kukaj Sendwicki – Mistrz Świata Strongman 2016 u105, Fundacja Nieinni, DobryKlik.pl, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Fundacja Budzenie Pasji, Klub Podróżników Śródziemie, Stowarzyszenie Husosky, Fundacja Zielony Pies, Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko", Fundacja Wasza Szansa, Fundacja In Blessed Art., Fundacja SANUS, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny, Apli Papli, Fundacja Berkeley, Radio Muzyczna Cyganeria, Dolnośląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych „Frontis”, Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych, Fundacja Przyjaciół Dzieci Ariadna, NowyMarketing, AdMonkey oraz kilkaset osób, które zadeklarowało swoje wsparcie na profilu Zrzutka.pl na Facebooku.

Administratorem i koordynatorem akcji jest fundacja WeTheCrowd.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami, współtworzeniem projektu lub dołączeniem do inicjatywy zapraszamy na http://madrzepomagam.pl/.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.