Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy
Jak rozmawiać z dziećmi o ważnych i trudnych sprawach? Jak stworzyć sprzyjającą temu atmosferę? Czy książki mogą w tym być pomocne?
Czytanie dziecku i z dzieckiem zacieśnia więź emocjonalną między nim a bliskimi, wspiera jego rozwój psychiczny i pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Motywuje do samodzielnego myślenia, rozwija etycznie, budzi wrażliwość estetyczną, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo oraz poszerza wiedzę o otaczającym świecie.
Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo ADAMADA zapraszają dzieci i dorosłych na cykl wydarzeń Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy, które wiosną odbywać się będą:
- w Gdańsku i Warszawie. Pierwszą taką akcję organizujemy już 19 marca w Gdańsku
- w Europejskim Centrum Solidarności. W programie są spotkania z psychologami i autorami książek dla dzieci, warsztaty i animacje dla dzieci prowadzone przez znanych aktorów, konkursy i zabawy.
Udział dzieci i dorosłych jest całkowicie bezpłatny! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Rejestracja i szczegóły na Facebooku.
Komitet Ochrony Praw Dziecka jest jedną z najstarszych polskich organizacji pożytku publicznego. Został powołany w celu ochrony praw i interesów dzieci oraz by pomagać krzywdzonym dzieciom i ich rodzinom.
W organizowanym przez Komitet konkursie "Świat przyjazny dziecku" nagradza się produkty i miejsca, które w wyróżniający się sposób wspierają rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka oraz jego wrażliwość estetyczną.
Wydawnictwo ADAMADA publikuje starannie wybrane, piękne i wartościowe książki dla dzieci (tworzone przez znanych i lubianych autorów i ilustratorów), a wśród nich literaturę polską i zagraniczną, pomysłowe łamigłówki oraz kreatywne kolorowanki.
W książkach Wydawnictwa ADAMADA kryje się wiele ważnych wskazówek dotyczących tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, rozwijać ich wyobraźnię, czy też pobudzać ciekawość.
1. WSPÓLNIE CZYTAMY – DZIECI WSPIERAMY
Data: 19 marca 2017 r., niedziela
Godzina: 11.00-14.00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności
1.1. Program
Część wspólna
11.00 powitanie
11.10-11.30 aktorzy Patrycja Szczepanowska i Maciej Gąsiorek czytają fragmenty książki
13.40 prezentacja prac dzieci wykonanych podczas warsztatów
14.00 zakończenie
Część dla rodziców
11.40-12.10 spotkanie z psycholog Alicją Maliszewską - temat: Czytanie wstępem do rozmowy na trudne tematy
12.20-12.50 spotkanie z autorkami książek Anitą Głowińską i Elżbietą Pałasz - temat: Jak pisać dobre książki dla dzieci?
13.00-13.30 warsztaty z aktorką Patrycją Szczepanowską - temat: Jak ciekawie czytać dzieciom książki?
Część dla dzieci
11.40-13.40 warsztaty i zabawy prowadzone przez aktora Macieja Gąsiorka (znanego m.in. jako Piksel z programu Budzik)
- warsztaty aktorsko-taneczne
- twórcze animacje
- kącik czytelniczy
- warsztaty plastyczne
- rebusy, zagadki i łamigłówki
- konkursy i zabawy