Trwa ładowanie...

Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy

Jak rozmawiać z dziećmi o ważnych i trudnych sprawach? Jak stworzyć sprzyjającą temu atmosferę? Czy książki mogą w tym być pomocne?

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Czytanie dziecku i z dzieckiem zacieśnia więź emocjonalną między nim a bliskimi, wspiera jego rozwój psychiczny i pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Motywuje do samodzielnego myślenia, rozwija etycznie, budzi wrażliwość estetyczną, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo oraz poszerza wiedzę o otaczającym świecie.

Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo ADAMADA zapraszają dzieci i dorosłych na cykl wydarzeń Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy, które wiosną odbywać się będą:

  • w Gdańsku i Warszawie. Pierwszą taką akcję organizujemy już 19 marca w Gdańsku
  • w Europejskim Centrum Solidarności. W programie są spotkania z psychologami i autorami książek dla dzieci, warsztaty i animacje dla dzieci prowadzone przez znanych aktorów, konkursy i zabawy.

Udział dzieci i dorosłych jest całkowicie bezpłatny! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja i szczegóły na Facebooku.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest jedną z najstarszych polskich organizacji pożytku publicznego. Został powołany w celu ochrony praw i interesów dzieci oraz by pomagać krzywdzonym dzieciom i ich rodzinom.

W organizowanym przez Komitet konkursie "Świat przyjazny dziecku" nagradza się produkty i miejsca, które w wyróżniający się sposób wspierają rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka oraz jego wrażliwość estetyczną.

Wydawnictwo ADAMADA publikuje starannie wybrane, piękne i wartościowe książki dla dzieci (tworzone przez znanych i lubianych autorów i ilustratorów), a wśród nich literaturę polską i zagraniczną, pomysłowe łamigłówki oraz kreatywne kolorowanki.

W książkach Wydawnictwa ADAMADA kryje się wiele ważnych wskazówek dotyczących tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, rozwijać ich wyobraźnię, czy też pobudzać ciekawość.

1. WSPÓLNIE CZYTAMY – DZIECI WSPIERAMY

Data: 19 marca 2017 r., niedziela

Godzina: 11.00-14.00

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności

1.1. Program

Część wspólna

11.00 powitanie

11.10-11.30 aktorzy Patrycja Szczepanowska i Maciej Gąsiorek czytają fragmenty książki

13.40 prezentacja prac dzieci wykonanych podczas warsztatów

14.00 zakończenie

Część dla rodziców

11.40-12.10 spotkanie z psycholog Alicją Maliszewską - temat: Czytanie wstępem do rozmowy na trudne tematy

12.20-12.50 spotkanie z autorkami książek Anitą Głowińską i Elżbietą Pałasz - temat: Jak pisać dobre książki dla dzieci?

13.00-13.30 warsztaty z aktorką Patrycją Szczepanowską - temat: Jak ciekawie czytać dzieciom książki?

Część dla dzieci

11.40-13.40 warsztaty i zabawy prowadzone przez aktora Macieja Gąsiorka (znanego m.in. jako Piksel z programu Budzik)

  • warsztaty aktorsko-taneczne
  • twórcze animacje
  • kącik czytelniczy
  • warsztaty plastyczne
  • rebusy, zagadki i łamigłówki
  • konkursy i zabawy

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.