Trwa ładowanie...

Walkie talkie dla dzieci. Czy warto?

 Agnieszka Gotówka
28.12.2022 08:30
Walkie talkie dla dzieci. Czy warto?
Walkie talkie dla dzieci. Czy warto? (https://stock.adobe.com)

Walkie talkie dla dzieci to dla wielu z nas synonim dobrej zabawy. Przywodzi na myśl czasy dzieciństwa, kiedy biegaliśmy po podwórku z tymi urządzeniami, by móc być w kontakcie z kolegami. Dziś krótkofalówki dla dzieci wracają do łask. Czym kierować się przy ich wyborze? I jakie walkie talkie dla dzieci sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.

spis treści

1. Walkie talkie dla dzieci gwarancją dobrej zabawy

Krótkofalówki (walkie talkie) dla dzieci są proste w obsłudze i pozwalają pozostać w kontakcie z dziećmi i dorosłymi. Używa się je nie tylko w czasie zabawy, np. w policjantów i złodziei, ale też w dużym domu lub ogrodzie. Spełniają więc funkcje zarówno rozrywkowe, jak i praktyczne.

Dobre walkie talkie dla dzieci sprawdzi się:

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"
  • na zamknietym osiedlu, gdy dziecko będzie po raz pierwszy samodzielnie wychodziło się bawić,
  • w ogrodzie,
  • na rowerowej wycieczce,
  • w czasie zabawy w podchody,
  • w domu, zwłaszcza dwupiętrowym.
10 pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu
10 pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu

10 pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu to nasze podpowiedzi, któe polecamy wykorzystać, kiedy będziecie

przeczytaj artykuł

2. Jakie krótkofalówki dla dzieci wybrać?

Opcje są dwie: albo decydujemy się na typową zabawkę, albo inwestujemy w zestaw walkie-talkie dla dzieci o uniwersalnych właściwościach.

Jeśli szukamy czegoś dla przedszkolaka, zabawkowe walkie talkie dla dzieci (Batman, Psi Patrol, Kraina Lodu, Świna Peppa, Spidermen itp.) powinno się sprawdzić. Takie urządzenie jest lekkie, kolorowe, a na otwartym terenie bez sygnałów zakłócających jego zasięg wynosi do 100 metrów. Kosztuje ok. 50 zł.

Dwa razy więcej kosztują bardziej profesjonalne krótkofalówki dla dzieci (walkie talkie), których ustawienia są już bardziej rozbudowane. Szukając tego typu "komunikatora", warto wybrać model o sporym zasięgu i bardzo dużą kompatybilnością z innymi urządzeniami. Niektóre z nich mają dodatkowe funkcjonalności, np. podświetlenie, sygnał kończący nadawanie, wyciszanie (eliminacja fal i niepotrzebnego hałasu), automatyczne oszczędzanie baterii, ładowanie USB i latarkę LED.

Dobrej jakości walkie-talkie dla dzieci może mieć zasięg nawet 3 km (przy dobrych warunkach i na otwartym terenie). Najczęściej jest solidnie wykonane, a z urządzenia może korzystać cała rodzina.

Sześć niezapomnianych zabaw podwórkowych z dzieciństwa
Sześć niezapomnianych zabaw podwórkowych z dzieciństwa

Grę w klasy, gumę czy podchody pamięta każdy z nas, ale nie nasze dziecko - nie zawsze. Dlatego też,

przeczytaj artykuł

3. Krótkofalówki dla dzieci – ranking

W tym zestawieniu trudno o jednoznacznego lidera, choćby dlatego, że każdy z nas ma inne preferencje i przy wyborze krótkofalówki będzie kierować się innymi parametrami.

Dziecięce modele walkie talkie najlepiej jest szukać w sklepach z zabawkami (stacjonarnych i internetowych). Z kolei urządzenia bardziej profesjonalne są dostępne w sklepach elektronicznych. W ich ofercie znajdziemy krótkofalówki takie jak:

  • Motorola TLKR T82 Extreme (maks. zasięg: 10 km, 16 kanałów)
  • Motorola TLKR-T42 Triple (maks. zasięg: 4 km, 8 kanałów)
  • Motorola TLKR T92 H2O (maks. zasię: 10 km, 8 kanałów)
  • Motorola TLKR T42 dwupak (maks. zasięg: 4 km, 16 kanałów)
  • Motorola TLKR-T42 Quad (maks. zasięg: 4 km, 16 kanałów)
  • Switel WTF8000 (maks. zasięg: 10 km, 8 kanałów)
  • Alecto FR-175 (maks. zasięg: 7 km, 8 kanałów)

Niektóre z tych modeli kosztują nawet 500-600 zł, nie są więc odpowiednie dla przedszkolaków, które mogą zniszczyć lub zgubić urządzenie. Jeśli jednak szukamy krótkofalowki dla starszego dziecka, np. w ramach prezentu na I Komunię Świętą, takie walkie talkie sprawdzi się idealnie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze