Trwa ładowanie...

Twojemu dziecku wypadają mleczaki? Oddaj je do banku komórek macierzystych

Zobacz film: "Co zrobić z mleczakami? Oddaj je do banku komórek macierzystych!"

Komórki macierzyste są wykorzystywane w medycynie i terapii ponad 70 schorzeń m.in. onkologii, kardiologii, neurologii, a także ortopedii. Pozyskuje się je głównie ze szpiku kostnego lub krwi pępowinowej, ale okazuje się, że znajdują się one także w naszych zębach.

Pozyskuje się je głównie z zębów mlecznych lub ze zdrowych zębów mądrości, które zostały usunięte. Warto jednak dodać, że z wiekiem w naszych zębach ilość komórek macierzystych maleje, stąd najcenniejsze są komórki pozyskiwane z zębów mlecznych. Procedura pobierania jest znacznie mniej inwazyjna niż w przypadku komórek ze szpiku, a czas przechowywania wynosi 25 lat.

O tym, jak cenne są komórki macierzyste pozyskiwane z zębów mlecznych mówi dr Monika Stachowicz, stomatolog. Zobacz wideo!

Zajrzyj też do tekstu Mleczaki ratują życie!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.