Trwa ładowanie...

To zwolnienie z WF-u jest hitem sieci! "Jest nadzieja dla Sabinki"

"Paluszek i główka to szkolna wymówka" - chyba większość z nas zna to przysłowie. Często słyszymy je w kontekście nieuczęszczania na szkolne zajęcia. Pewna dziewczynka nie chciała ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego. Postanowiła więc wziąć sprawy w swoje ręce i napisać zwolnienie ze sportowych zajęć. Może nauczyciel uwierzyłby, że jego autorką jest mała Sabinka, gdyby nie fakt, że uczennica zrobiła w tekście kilka znaczących błędów.

Zwolnienia z WF-u
Zwolnienia z WF-u (Getty Images)
spis treści

1. Zwolnienia z WF-u

Z badań wynika, że ponad 30 proc. dzieci w Polsce nie ćwiczy na WF-ie z powodu zwolnienia lekarskiego, nawet 75 proc. regularnie opuszcza zajęcia na podstawie usprawiedliwień od rodziców.

Nie oszukujmy się, zajęcia z wychowania fizycznego, popularnie zwane "wuefem", nie cieszą się specjalną popularnością wśród uczniów, są raczej przykrym obowiązkiem, a nie okazją do aktywnego spędzenia czasu.

Zobacz film: "Co się stanie, gdy wrzucisz zużyte torebki po herbacie do toalety?"

Uczniowie są w coraz gorszej kondycji fizycznej i robią wszystko, aby nie uczestniczyć w lekcjach WF-u. Tak jak pewna uczennica Sabina. Dziewczynka wpadła więc na pomysł, by napisać zwolnienie ze sportowych zajęć.

"Proszę o zwolnienie mojej curki Sabiny z wszelkich zajęć wyhowania fizycznego z powodu że curka się spoci. Matka" - napisała.

Zdjęcie zwolnienia zostało opublikowane na instagramowym koncie "polszczyzna_pl".

Uczennica zapewne miała nadzieję, że nauczyciel uwierzy, że autorką zwolnienia jest jej mama. Niestety Sabinka zrobiła w tekście kilka znaczących błędów.

2. Internauci pękają ze śmiechu

Fotografia podbiła media społecznościowe. Internauci pękali ze śmiechu, ale też trudno było im uwierzyć, że zwolnienie jest autentyczne:

"Jaka madka.. .taka curka",

"Ufff. Jak dobrze, że nie z zajęć języka polskiego. Jest nadzieja dla Sabinki",

"Najważniejsze, żeby uczęszczała na lekcje języka polskiego!",

"Bolą mnie oczy od czytania",

"Moje dziecię wypłodziło kiedyś coś podobnego i wysłało z mojego konta na Librusie, o innej treści, ale z podobną liczbą ortografów, na szczęście wychowawczyni miała fajne poczucie humoru" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.