Trwa ładowanie...

To imię noszą wybitnie inteligentne osoby. Od lat króluje w rankingach popularności

To żeńskie imię w 2022 zdobyło serca rodziców. Wywodzi się z języka greckiego i oznacza "mądrość". Zdaniem badaczy noszą je osoby o ponadprzeciętnym ilorazie inteligencji. Jakie to imię? Przekonajcie się sami!

To imię noszą wybitnie inteligentne osoby
To imię noszą wybitnie inteligentne osoby (Getty Images)
spis treści

1. Najpopularniejsze imiona w Polsce 2022

Wybór imienia dla dziecka to poważna decyzja, która często budzi wiele emocji zarówno u rodziców, jak i dalszej rodziny. Niektórzy rodzice poszukują imion zgodnych z panującą modą, inni odwołują się do rodzinnych tradycji. Są też tacy, którzy chcą, by ich dziecko nosiło imię rzadkie i oryginalne.

Czasami opiekunowie w poszukiwaniu inspiracji zaglądają do różnego rodzaju rankingów z najpopularniejszymi imionami dla dzieci. Takich jak ten opublikowany na rządowym portalu dane.gov.pl.

Pokazuje on, które imiona rodzice nadają swoim nowo narodzonym dzieciom najchętniej. Z rankingu możemy dowiedzieć się również, że na przestrzeni ostatnich kilku lat świeżo upieczeni rodzice szczególnie upodobali sobie imiona staropolskie i tradycyjne, zostawiając daleko w tyle imiona zagraniczne.

Które imiona znalazły się na czele rankingu?

Top 10 imion dla dziewczynek (w nawiasie pozycja z ostatniego rankingu 2021 roku):

  • Zofia - 2860 (awans z 2. miejsca),

  • Zuzanna - 2832 (ubiegłoroczna liderka),

  • Hanna - 2669 (bez zmian),

  • Maja - 2570 (awans z 5. miejsca),

  • Laura - 2505 (awans z 6. miejsca),

  • Julia - 2489 (spadek z 4. miejsca),

  • Oliwia - 2241 (bez zmian),

  • Alicja - 2136 (bez zmian),

  • Lena - 2064 (bez zmian),

  • Pola - 2015 (bez zmian).

2. To imię noszą wybitnie inteligentne osoby

Jedno z imion żeńskich, które od lat znajduje się na podium rankingu popularności, noszą osoby o wyjątkowej inteligencji. Chodzi o imię Zofia, które wywodzi się z greckiego słowa "sophia", które oznacza "mądrość".

Nic dziwnego, że imię Zofia znalazło się także w pierwszej dziesiątce imion należących do najinteligentniejszych ludzi.

Zofia jest numerologiczną Trójką, która obdarza radosnym i optymistycznym podejściem do życia. "Trójki" cechują się ponadto wewnętrzną harmonią oraz cieszą się brakiem problemów w dostosowaniu się do panujących warunków. Kobiety, które są numerologicznymi trójkami, mają otwarte umysły i bez większych trudności wykorzystują nabytą wiedzę w codziennym życiu.

Zosia jest dzieckiem wrażliwym oraz podatnym na zdanie innych osób. Jeśli nie jest odpowiednio kierowana przez najbliższą rodzinę, istnieje spora szansa, że w przyszłości będzie starała się zadowolić wszystkich wokół i przez to nie będzie zwracała uwagi na swoje dobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.